ПоддержатьУкраїнська

Команда "Стоп Корупції" звернулась до генпрокурора Луценка через залякування активістів проекту у Марганці

StopCor
StopCor

StopCor

Команда 'Стоп Корупції' звернулась до генпрокурора Луценка через залякування активістів проекту у Марганці

Команда ГО "Стоп корупції" на чолі з головою правління Тарасом Лиликом підготувала колективне звернення Генпрокуророві Юрію Луценко через систематичне залякування, погрози на адресу активістів та перешкоджання професійній діяльності журналістів проекту у Марганці.

Так у травні під час зйомок розслідування про місцеву сміттєву мафію, у якій фігурує місцевий депутат Олександр Бондаренко та його брат-бізнесмен Віталій, останній накинувся на журналістку проекту Лілію Ткачук та пошкодив відеокамеру.

У серпні під час засідання земельної комісії у виконкомі Марганця, депутат від ВО "Батьківщина" Олександр Бондаренко погрожував журналістові "Стоп корупції" Володимиру Садикову. Після цього інциденту депутат перестрів журналіста разом із дружиною та дочкою у середмісті та погрожував фізичною розправою.

Днями голові місцевого осередку "Стоп корупції" Сергієві Хникіну, який проводив розслідування у сфері землі та вивезення муніципального сміття, спалили гараж разом з автівкою.

У місті вже відкрито три кримінальні провадження за заявами представників проекту.

Голова правління ГО "Стоп корупції" Тарас Лилик уже передав звернення заступниці Генпрокурора Луценка Анжелі Стрижевській.

У зверненні представники "Стоп корупції" зазначили наступне:

Шановний Юрію Віталійовичу!

Боротьба з корупцією, невиправданою бездіяльністю та байдужістю державних чиновників нині є чи не найголовнішим внутрішнім викликом для нової України.

Завданням нашого громадського об’єднання є боротьба з проявами корупції, сприяння у притягненні державних посадовців, які своїми діями або бездіяльністю порушують вимоги законодавства України (і не тільки антикорупційного), до встановленої законом відповідальності, допомога у захисті прав та охоронюваних законом інтересів громадян.

Важливим аспектом роботи нашої Громадськоїорганізації є висвітлення розслідувань, проведенихактивістами проекту, у місцевих та загальнодержавнихзасобах масової інформації.

Задля цього за нашого сприяння на загальнодержавномутелеканалі «5 канал» виходить щотижнева програмажурналістських розслідувань «Стоп корупції».

У зв’язку з проведенням представниками Громадськоїорганізації «Стоп корупції» журналістського розслідування, звертаємося до Вас щодо фактів грубого,систематичного та цинічного перешкоджання законній діяльності журналістів та громадських активістів ГО «Стоп Корупції» на території м. Марганець місцевимдепутатом від "Всеукраїнського об'єднання"Батьківщина" Бондаренком О.О. та його братом Бондаренко В.В.

Хроніка подій:

1) 24.05.2016 близько 10 год. 50 хв. поблизу будинку за адресою: м. Марганець, вул. Київська, буд. 145 на журналістаГО «Стоп Корупції» та ТОВ Інформаційного агенства «Стоп Корупції» Ткачук Лілію Ігорівну ( що діють на підставідоговору про співпрацю) та відеооператора стався напад, щосупроводжувався неадекватною реакція на появу знімальноїгрупи журналістів у фіктивному місцірозташування фірми ТОВ «ТАНДЕМ ТРАНС СЕРВІС». Даний напад буввчинений вищезгаданим громадянином Бондаренко В.В., підчас інциденту ним була пошкоджена і відеокамера, що за договором оренди є в користуванні ТОВ ІА «Стоп КорупціїТВ».

Журналістами здійснювалась відео зйомка сюжету щодокорупційних проявів в депутатській діяльності брата Бондаренка В.В., що в першу чергу пов’язана з лобіюваннямфінансових інтересів ТОВ «ТАНДЕМ ТРАНС СЕРВІС» (код 39417836), ТОВ «ЖКП БЛАГОУСТРІЙ» (код 40335542), які з використанням підставних осіб, іноземних фірм здійснюютьгосподарську діяльність в інтересах Бондаренка О.О., отримуючи доступ до освоєння бюджетних коштів завдякидепутатському впливу на прийняття рішень посадовимиособами органу самоврядування.

Ткачук Лілією Ігорівною було повідомлено про злочин, шляхом подання офіційної заяви про вчинення дій, що містятьознаки злочину, передбаченого ст. 171 КК України «Перешкоджання законній професійній діяльностіжурналістів». Так, за заявою Ткачук Л.І. розпочато досудоверозслідування у кримінальному провадженні№120160403300003784 за ч.1 ст. 171 КК України за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів.

Так, в ході досудового розслідування, процесуальнимкерівником у передбачений нормами КПК України спосіб 21.07.2016 року громадянину Бондаренку В.В. повідомленопро підозру у вчиненні даного кримінальногоправопорушення та у зв’язку з переховуванням підозрюваноговід органу досудового розслідування, Бондаренко В.В. булооголошено в розшук, а кримінальне провадження№120160403300003784 від 24.05.2016 року було зупинено на підставі п. 2 ч. 1. Ст. 280 КПК України.

Як, ми вже раніше зазначали у попередніх зверненняхвищевикладені обставини є відвертим затягуваннямрозслідування обставин кримінального провадження, аджеслід зазначити, що підозрюваний Бондаренко В.В. щоденнодотримується свого звичного маршруту, з’являється на робочому місці та по місцю проживання. Для фіксації цьогофакту не знадобилось допомоги ані слідчої оперативноїгрупи, ані прокуратури. Так, активістом проекту Хникіним Сергієм Олександровичем ( 21.04.973 р.н. ) бувзафіксований підозрюваний ( фото зроблене 05.09.2016 року за адресою: м. Марганець, вул. Київська, буд. 145 – що і було місцем вчинення злочину ) котрий вільнопересувався містом та більш того не переховуючись та не турбуючись про ймовірне затримання.

2) Наприкінці серпня вищезгаданий нами депутат міської ради Марганця (Дніпропетровська область) Олександр Бондаренко ( брат Бондаренко В.В. ) на засіданні земельної комісії мерії почав погрожуватижурналісту ГО «Стоп Корупції» Володимиру Садикову, все цевідбувалося з застосуванням психологічно тиску та натякамина фізичну розправу над ним. Після закінчення заходу Бондаренко О.О. підійшов до журналіста та продовживпогрожувати через новини, пов’язані із вивезенням сміття у місті. Кричав, що останній не має права його знімати і що( цитата) : « Це зараз смішки, а потім будуть сльози». А 5 вересня, у той час коли журналіст разом із дружиною та донькою прямував у гості до рідних, його наздогнала автівка, з якої вийшов депутат Бондаренко, котрий кричав та звинувачував Садикова у написанні статей про вивезеннясміття у Марганці, запевняв, що він жодного відношення до відходів не має. У розмові на підвищених тонах політикнамагався усіляко психологічно тиснути на родину журналіста, особливо доньку. Наостанок нагадав, що їм житив одному місті та можливі наслідки.

Після цих випадків нами були направлені листи до Генеральної прокуратури України та ПрокуратуриДніпропетровскої області, проведені публічні акції протесту під Міністерством внутрішніх справ України та під головнимофісом "Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", а кримінальне провадження №120160403300003784 від24.05.2016 року, поновлено.

Важливо:

Як, наслідок вищезгаданий активіст Хникін СергійОлександрович котрий зафіксував вільне переміщення по місту Бондаренко В.В., що і стало поштовхом для поновлення кримінального провадження№120160403300003784 отримав низку погроз з боку підозрюваного та його брата. І як результат 25 вересняприблизно о 06:20 ранку в м. Марганець за адресою: вул. Паркова, 3 стався підпал, внаслідок чого були пошкодженіприміщення гаражів, які належать громадянину ХникінуС.О. та Глазкову В.В. Згідно акту про пожежу № 175 від 26.09.2016 року наданого Марганецьким відділеннямГУ ДНС, ймовірно причиною пожежі є підпалневстановленою особою. По факту описаних нами обставин внесені відомості до єдиного державного реєструдосудових розслідувань та розпочато кримінальнепровадження № 12016040330000725 від 26.09.2016 року за ч. 2 ст. 194 КК України ( умисне знищення абопошкодження майна ).

За свідченнями самого потерпілогота враховуючипричинно наслідковий зв'язок - погрози, що лунали в бікактивіста та події, які передували підпалу можливоприйти до логічного висновку про причетність до вчиненого кримінального правопорушення Бондаренко О.О. та Бондаренко В.В., що зазначає і сам потерпілийХникін С.О.

З вищевикладеного вбачається, що насилля та злочинність котра породжена бездіяльністю правоохороннихорганів та завідомим покриванням зловмисників сприяє та може сприяти в подальшому вчиненню нових злочинів. Станом на сьогодні така безкарність, байдужість та не бажання правоохоронних органів працювати за законом, а депутатів працювати на благо України надає змогу і в подальшому зловмисникам порушувати норми КонституціїУкраїни, ЗУ «Про очищення влади», ЗУ «Про запобіганнякорупції» та Кримінального кодексу України.

В разі підтвердження викладених нами обставин в діяхвищезазначених осіб, а саме депутата Бондаренка О.О. тайого брата Бондаренко В.В. містяться ознаки злочинупередбаченого ч. 2 Статті 194 КК України, а саме умисне знищення або пошкодження майна вчинене шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом.

Враховуючи викладене та зважаючи на суспільний резонанс справи з метою невідворотності покарання просимо Вас взяти під особистий контроль своєчасність і повноту слідчих дій в рамках кримінального провадження № 12016040330000725 від 26.09.2016 року та посприяти забезпеченню підтримання керівництва держави курсу на свободу та недоторканість слова в України. Про результати розгляду просимо повідомити.

Другие новости