ПоддержатьУкраїнська

Координатор "СтопКору" Роман Бочкала взяв участь у зустрічі Президента з представниками громадськості

StopCor
StopCor

StopCor

Координатор 'СтопКору' Роман Бочкала взяв участь у зустрічі Президента з представниками громадськості

Координатор "СтопКору" Роман Бочкала взяв участь у зустрічі Президента Петра Порошенка із представниками громадянського суспільства. Темою розмови стала презентація пріоритетів на 2018 рік та обговорення спільної програми дій. Серед ключових питань фігурувала діяльність антикорупційного суду, також на порядку денному був пункт про моніторинг ProZorro та скасування декларацій для громадських активістів.

Координатор ''СтопКору'' Роман Бочкала взяв участь у зустрічі Президента з представниками громадськості

"Обмінялись думками щодо планів на 2018. Петро Порошенко запросив представників громадянського суспільства. У кожного свій напрям діяльності. Але спільне – розуміння необхідності єднатись навколо державних завдань. Послухали Петра. Він почув нас. Дійсно почув. Президент все фіксував і одразу давав завдання", – відзначив координатор СтопКору Роман Бочкала на своїй сторінці у Facebook.

Подробиці зустрічі виклав виконавчий директор "Transparency International Ukraine" Ярослав Юрчишин.

"Не переповідатиму все – тези тільки на тему антикорупції:

- Антикорупційний суд треба забезпечити законодавчою базою до березня 2018 року. Дискусії по окремих положеннях у парламенті доцільні, ультиматуми з будь-якої сторони – ні. Спільна мета – повна відповідність законодавству та рекомендаціям Венеційської комісії, але тільки її.

- скасування декларування для антикорупційних активістів. Президент однозначно за. Його політична сила вкотре вносить це питання в порядок денний. Так, політики вимагають ширшого звіту від громадських організацій, але який саме це має бути звіт – треба узгодити з ГО. Чи в парламентській дискусії, чи в інший спосіб. Але теж не відкладаючи до квітня

- моніторинг Прозорро – Президент обіцяв підписати законопроект 4738 д, хоча отримав різні оцінки щодо нього. (Шах і мат тим, хто каже, що діалог нічого не дає, чекаємо підпису).

Звернув увагу на ряд цікавих кейсів успішного зменшення корупції, які потребують детального вивчення і популяризації. Про це згодом.

Резюме – є розуміння про спільність викликів та бажання шукати синергію. Хто хоче – може бачити в цьому політику, а нам треба максимально докластися до реалізації обговореного", – повідомив про подробиці зустрічі з Петром Порошенком у своєму Фейсбуці Ярослав Юрчишин.

На зустрічі також були присутні: керівник Інституту масових інформацій – Оксана Романюк; політолог – Сергій Таран; грузинський реформатор і автор громадських ініціатив – Георгій Вашадзе та ще близько двадцяти інших представників громадськості.

Другие новости