ПоддержатьУкраїнська

Корупційний хлор: монополіст має надприбутки, область недоотримує мільйони

StopCor
StopCor

StopCor

Корупційний хлор: монополіст має надприбутки, область недоотримує мільйони

Рішенням Дніпропетровської обласної ради комунальне підприємство «Аульська хлоропереливна станція» віддали в довгострокову оренду в приватні руки, через що обласний бюджет недоотримує 40-50 млн грн щорічно. Минулого року станцію вирішено було перевірити на предмет того, чи не потрібно її передати з приватного керівництва до управління комунального підприємства. Але висновки комісії, які виявилися дуже невтішними, не задовільнили обласну раду, зокрема представника комісії з питань ЖКГ. 

Корупційний хлор: монополіст має надприбутки, область недоотримує мільйони

Питаннями житлово-комунального господарства в облраді опікується заступник голови області – Валерій Безус. До цього його в області знали як людину, що займалася реформами у сфері водопостачання. Запам’ятайте це прізвище. Бо ви побачите його і в установчих документах на товариство з обмеженою відповідальністю «Аульська хлоропереливна станція». Щоправда, це інший Безус – Олег. Та з’явився він на станції одночасно із призначенням свого, як стверджують власні джерела «СтопКору», родича, на високу посаду.

Валерія Безуса ЗМІ одностайно називають людиною Першого заступника голови області Святослава Олійника. Ба більше, схема незаконної приватизації, коли замість комунального підприємства приходить приватне з ідентичною назвою, була реалізована багаторазово на різних об’єктах. І керує схемою саме Безус. Олійник в розмові із журналістами запевняє – будь-яка інформація про нього – це брехня (або дослівно: «экстраполяция больного воровского разума»).

Крім того, за словами Олійника, він ніколи не займався ніяким бізнесом, окрім юридичного. І збитки отримувати не звик.

Але навряд чи від хлоропереливної станції пан Олійник отримує збитки. З 2016 року ТОВ «АХС», як монополіст, безпідставно підняв розцінки на постачання хлору на третину, що, звісно, принесло чималі щорічні надприбутки – у десятки мільйонів гривень. А ще – це вплинуло на зростання тарифів на водопостачання для звичайних українців. За деякими даними, перший заступник обласного голови з такого «покращення» отримує 50 відсотків особисто.

Подробиці розслідування – у відеоматеріалах. 

https://youtu.be/2e9IjsP2cJY

Другие новости