ПоддержатьУкраїнська

Махінації агропромисловості Волині, або Луцьк "по воровским понятиям"

StopCor
StopCor

StopCor

Махінації агропромисловості Волині, або Луцьк 'по воровским понятиям'

Махінації агропромисловості Волині, або Луцьк "по воровским понятиям"

Махінації агропромисловості Волині, або Луцьк ''по воровским понятиям''

Голова Луцької районної ради перспективна та поважна посада в регіоні. Очільник району це чи не найголовніший арбітр будь-якого важливого питання його виборців. Та чи знали ті виборці у недалекому 2010 році, що обирають не свого представника та захисника в державно-управлінських справах а звичайну «кришу».

Так ось, восени 2010 року «хрещеним батьком» Луцького району був обраний Волошенюк Ігор Васильович. З біографії чиновника слідує, що людина це неординарна та амбіційна, попередньо слугував Народу України в правоохоронних лавах, із звільненням. Можна ознайомитися із обставинами закінчення кар’єри високопосадовця в органах внутрішніх справ) створив власний бізнес в транспортній сфері. Цікавим фактом створення сімейного підприємства «Л транс» є розмір статутного капіталу у сумі 20 000 000 гривень та сама природа його створення дорого вартісними автівками, мабуть з Яготонської границі… дивними все ж таки залишилися обставини речових доказів по справі, що була вирішальною для кар’єри Волошенюка І.В. на посаді в.о. начальника Любомльського МРЕВ… З обранням провладного кандидата головою району, у Луцьку відчутно спостерігали «покращення»… Так ось про одне із таких «покращень», чи на прикладі цієї історії з зухвалого грабунку по команді «За сприяння/під патронатом) тяжкого в фінансових показниках прибутковості агробізнесу в Луцькому районі відкриваємо те, про що інші воліють мовчати…

КСП «Україна», що функціонувало до 2001 року в Луцькому районі залишило спадок: майновий фонд вартістю понад 3 000 000 гривень та земельний пайовий фонд (понад 1 300 га). Бувший голова колгоспу Ярема Василь Петрович, а нині депутат очолюваної Волошенюком І.П. райради також залишив спадок – борги товариства на суму понад 5 000 000 гривень  та втрачену довіру селян-робітників колгоспу у можливе відродження «України». В цей час в районі популярним агронапрямком бізнесу було вирощення хмілю, одним із підприємств що втілювало програму виробництва в районі було господарство «Хміль», очолюване на дванадцять років молодшим за екс-голову колгоспу Ярему В.П. не менш амбіційним за голову райради Павловичем Ігорем Івановичем. Початком майже 6-річного знайомства Яреми та Павловича стали конструкції хмілю, що відносилися до майнових паїв реорганізованого КСП «Україна», розміщені на 13 га землі Баївської сільської ради Луцького району Волинської області. Власником підприємства «Хміль» був успішний самодостатній бізнесмен Ігор Панчук.

Хміль обладнання, що цікавило підприємство Панчука на 2008 рік вартувало близько 200 тис.у.о., було в задовільному стані та колективом пайовиків у господарстві не використовувалося… нормальні умови для вдалих переговорів про його викуп… На таку пропозицію екс-голова КСП Ярема Василь Петрович відреагував активно, та й взагалі між Павловичем та Яремою, як відзначають очевидці цих подій відразу спалахнуло так би мовити неабиякий «подих дружби». Проте переговори з мети їх знайомства мали інший поворот подій. Власнику господарства Хміль Ігорю Панчуку було зроблену пропозицію інвестицій в «помираючий реорганізований КСП». Маючи більш серйозну розмову про що із власним менеджером Павловичем І.І., Панчука І. було переконано у неабиякій мудрості капіталовкладень в його ідею – відродити повністю знищений колгосп «Україна» та таким ж чином і буде виконано завдання по хміль обладнанню за основним підприємством «Хміль». Ціна такої «спільної ідеї дуету Ярема@Павлович» для сім’ї бізнесмена Ігоря Панчука для сьогодні коштує збитком в прямій сумі близько 12 мільйонів гривень.

Що це за така вигідна оборудка розповімо прямо. Першочерговим кроком відродження України стало 2 мільйони – на проведення розрахунків з кредиторами для можливості збору урожаю, слідуючим етапом було ще 2 + виручка з продажу врожаю підприємства – для повного розрахунку з кредиторами, наступним стало – закупка нової техніки – ще на 2 мільйони, згодом для втілення кінцевого етапу оновлення ніби-то відродженої України – оновлення машино-тракторного парку підприємства – ще на 4 мільйони гривень, і так набігло 12 000 000 гривень. Отримавши все бажане від довірливого бізнесмена Ігоря Панчука, Павлович@Ярема отримали одне питання від інвестора: «хлопці до цьогорічного збору урожаю – дайте мені документи з господарської діяльності, я хочу подивитися що у нас там по бухгалтерії і чи дійсно в цьому році я уже, як ви кажете отримаю прибуток». Таке питання виявилося занадто дорогим для Ігоря Панчука. Дует екс-партнерів приміряв шкуру вовкодавів і в подальшому все відбувалося дійсно, наче за сценарієм кінофільму……

Господарська діяльність СГТзОВ «Україна» після вищенаведеної розмови нагадує «шлях Дакару для позашляховиків». Дані про врожай цукрового буряку – зникають, збиральні роботи проводить новостворене (в липні 2013 року) підприємство рідних синів дуетчиків Яреми та Павловича з обраним директором Павловичем Ігорем Івановичем, зернові продукти взагалі облікуються за іншим та фактично тим же господарством «Україна-Баїв», майнового та земельного пайових фондів уже дивним чином в Україні не має – взамін «незрозумілі акти прийому – передачу основних засобів і т.і., натомість чітким фактом за СГТзОВ «Україна» облікується кредиторська заборгованість близько 7 мільйонів гривень.

За такими подіями, бізнесмен Ігор Панчук звертається до правоохоронців Волині – зреагуйте – повне знищення господарства. Луцький райвідділок міліції реєструє заяву про кримінальне правопорушення в ЄРДР та негайно розпочинає досудове розслідування… це зараз так кажуть. Слідство там дійсно є, його очолює начальник, хід слідства перебуває на контролі у прокуратурі Луцького районі. Першими результатами слідства стало те, що уже на сьогодні жодного активу чи виробу власної продукції СГТзОВ «Україна»   в контрагентів не має, звільнені всі працюючі, розірвані договори оренди майна та землі з пайовиками. Така ефективність слідства вражає. Так ось, наступним стало повне блокування доступу до отримання інформації про фінансово-господарську діяльність розграбованого підприємства, первинних документів не має, де вони дізналися лише через півроку – проте уже Управлінням МВС у Волинській області. Завершальним фактом «доброчесності» міліціянтів Луцького райвідділку стали хуліганські дії щодо бізнесмена Панчука І. дуетчиками Яремою та Павловичем в їхній же присутності, чи як кажуть бездіяльності правоохоронців при виконанні… Розшукуваний автомобіль що числиться за СГТзОВ «Україна» марки шевролет нива, як згодом дізналися відданий Павловичем одному із керівників спілки співвласників майнових паїв с. Городище Боярському Григорію Федоровичу став проявом зухвалим протиправним та жорстоким діям рейдерів. В Луцький райвідділок директором «України» місяць до описуваних подій подана заява про розшук вищезазначеної автівки, проте жодної дії не було вчинено більше місяця. Ось Ігор Панчук на території приміщень «України» в с. Баїв  побачив зниклу автівку, визиває наряд міліції для її ідентифікації та фіксування слідів злочину. Приїжджають працівники правоохоронного органу – Луцького райвідділу міліції які розбираються в суті питання, підбігає Павлович з Яремою і «віддають наказ вказаному користувачу автівки Боярському Г.Ф. передати негайно Павловичу  ключі і йти до домівки, а вони самі тут все вирішать». І так, Ігор Панчук реагує: просить міліції відреагуйте: затримайте, допитайте, виясніть – натомість енергійним Павловичем отримує кулаком в грудну клітку… Ярема вирішив притримати за рукав Панчука для «вигідних йому дій» Павловичем… Міліція розвернулася та поїхала…. Конфлікт закінчився тим, що в телефонному режимі Павловичу «певний Ігор Васильович» вказав віддати все ж таки автівку та припинити хуліганські дії…

Читайте также: В Луцке разгорелся скандал после видео с полицейским, который выбросил закладку с наркотиками

Так ось, проводячи паралелі між 2005 роком (затриманням правоохоронцями Волині Волошенюка І.В. за гучною справою «автоклондайку» із «мовчазно» показовим утилізованням - подихом створення сімейного бізнесу в 2006 році  на 20 млн. гривень ПП «Л транс»), успішним вступом на «верховенство» районом у 2010 році обранням головою Луцької районної ради можливо ця зухвало неправомірна рейдерська атака СГТзОВ «Україна» є наступним кроком кар’єрного покращення високопосадовця…

Останні події цієї резонансної справи будуть висвітлені після засідання регіональної робочої групи з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств під головуванням заступника голови Волинської обласної держадміністрації Едуарда Стоєва. Засідання відбудеться об 11:00 20.01.2013 року в приміщення обладміністрації.

Элита Евразии

Другие новости