22 лютого 2018 року представники марганецького осередку "Стоп корупції" були запрошені на звіт голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації за 2017 рік.
В заході взяли участь голова ОДА, його заступники, радники, начальники департаментів, повний склад Громадської ради при Дніпропетровській обласній державній адміністрації, куди входить представник марганецького осередку ГО "Стоп корупції" а також громадські організації Дніпропетровщини та ЗМІ.
"Розпочав доповідь голова ОДА В. Резніченко, який розповів про роботу ОДА, а також про плани на майбутнє.
Впродовж 2017 року було побудовано соціальне житло та дитсадки, проведено капітальний ремонт доріг, навчальних та медичних закладів, втілили в життя екологічні проекти. Також на Дніпропетровщині звели та реконструювали близько 200 соціальних об'єктів. Усі роботи – з використанням енергозберігаючих технологій. Загалом, на розвиток області витратили 1,5 млрд грн", – переповіли активісти "СтопКору" з Марганця.
"Дніпропетровщина – серед лідерів України за темпами розвитку. Це стало можливим завдяки реформі децентралізації, ініційованій президентом України Петром Порошенком. 2017-й став роком масштабного будівництва. Зроблено багато, та у планах – ще більше. Пишаюся людьми, з якими я працюю. Це дійсно команда професіоналів. Ми все обговорюємо разом, робимо роботу над помилками та не зупиняємося на досягнутому", – розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.
У 2017 році в області привели до ладу понад 160 комунальних автошляхів. Дороги ремонтували комплексно — від укладання асфальту та укріплення узбіч до розмітки й освітлення.
Вперше за роки незалежності України оновлювали й траси державного значення – Решетилівську, Запорізьку, Донецьку та Криворізьку. Загалом, відремонтували майже 67,5 км автомагістралей.
У 9 районах області звели й реконструювали 11 водогонів – забезпечили питною водою 20 тисяч людей.
Реконструювали 3 будинки під соціальне житло – у Васильківці, Покровському та Петропавлівці. Ключі від квартир отримали 54 родини.
Для найменших мешканців області створили 1,5 тис додаткових місць у дитсадках. Капітально відремонтували 13 дошкільних закладів. Розпочали будівництво ще чотирьох нових дитячих закладів – у Підгородному, Обухівці, Іларіоновому, Кам'янському. Кожен розрахований на 115 малюків.
По всій Дніпропетровщині відремонтували 25 шкіл. Оновили й Петриківську школу – в ній відкрили першу в Україні ресурсну кімнату для розвитку особливих дітей. Тепер в області вже 18 таких спеціалізованих класів і 51 медіатека. Наприкінці 2017-го запрацював і перший в Україні Інклюзивно-ресурсний центр – на базі Солонянської опорної школи. Нині там понад 80 вихованців.
Приводили до ладу і лікарні. За рік відремонтували 11 медзакладів. Реконструювали дитячу обласну поліклініку, педіатрію лікарні ім. Руднєва. Заклади області отримали сучасне медобладнання – ангіографи, томографи, апарати штучної вентиляції легенів.
"Усі ремонти шкіл, лікарень, дитсадків проводять із використанням енергозберігаючих технологій. Нові об'єкти соціальної інфраструктури від самого початку проектують максимально енергоефективними", – додали стопкорівці.
Область поступово переходить на альтернативні джерела опалення. У 2017-му на тверде паливо перевели близько 30 котелень в дитсадках, школах та медзакладах.
У 9 районах області розчищали та зариблювали річки, ліквідовували підтоплення. Загалом реалізували більше 20 екологічних проектів.
Особлива увага – проектам для АТОвців та молоді. Для адаптації бійців у мирному житті організовували освітні курси, реабілітацію та оздоровлення – реалізували близько 30 проектів. Для старшокласників розпочали патріотичні екскурсії "Шляхами героїв" – їх вже відвідали майже 6 тисяч школярів. Загалом втілили близько 20 молодіжних проектів.
"Попереду ще багато роботи. У планах – сотні проектів, які обов'язково реалізуємо, – підкреслив Валентин Резніченко. – Цьогоріч на розвиток регіону виділили в 1,5 рази більше коштів – 2,2 млрд грн. А це – нові дороги, дитсадки, школи, лікарні, чисті річки та комфорт мешканців області".
"По закінченню звіту були поставлені запитання, одне з яких – розчистка річок. Валентин Резніченко наголосив, що такі роботи заплановані й 2018 рік, також додав, що є проблема з розчистками річок у м. Марганець, але посадовець переконаний, що ці питання будуть вирішені й річка буде розчищена відповідно до норм. Також чиновник наголосив, що проблема в тому, що Марганецький ГЗК скидає шлаки Марганця в ці річки, тому вони й замулились.
Дуже багато питань пролунало стосовно відповідності якості зроблених робіт. Але голова ОДА пояснив, що відповідальність за якість покладається на підрядників", – розповів представник Громадської ради при Дніпропетровській ОДА від ГО "Стоп корупції" Роман Лук'яненко.