ПоддержатьУкраїнська

Мобільні групи поліції з реагування на домашнє насильство за місяць здійснили понад 400 виїздів на допомогу

StopCor
StopCor

StopCor

Мобільні групи поліції з реагування на домашнє насильство за місяць здійснили понад 400 виїздів на допомогу

Мобільні групи обслуговують Маріуполь і Краматорськ та реагують на всі виклики щодо насильства в родині. Упродовж січня відносно агресорів відкрито 10 кримінальних проваджень. Кривдникам винесено понад 50 термінових заборонних приписів.

Щодня мобільні групи поліції з реагування на факти вчинення домашнього насильства Маріуполя та Краматорська отримують в середньому 13 викликів.

За місяць від домашнього насильства постраждали близько 100 осіб. Серед них 5 чоловіків і 7 дітей, а більшість - жінки.

Відносно кривдників складено 83 адміністративних протоколи (ст. 173-2 КУпАП). А у випадках систематичного насильства та якщо насильницькі дії призвели до розладів здоров’я та інших тяжких наслідків передбачено кримінальну відповідальність.

Із 10 кримінальних проваджень, розпочатих відносно агресорів, три відкрито за ст. 126-1 Кримінального кодексу України (домашнє насильство). Санкція – від громадських робіт до двох років позбавлення волі.

Для поліцейських важливо попередити можливі тяжкі наслідки під час домашніх конфліктів. Поліція убезпечила пів сотні постраждалих, винісши домашнім тиранам термінові заборонні приписи. Відповідно до спеціальних заходів протидії домашньому насильству:

- 33 особи були зобов’язані тимчасово залишити місце проживання (перебування) постраждалої сторони;

- 45 особам заборонено у будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Дотримання кривдником вимог термінового заборонного припису контролюють правоохоронці. Одну особу було направлено до тимчасового притулку для постраждалих від насильства.

Одна з проблем при виявленні фактів домашньої тиранії - страх жертви повідомити про вчинення насильницьких дій відносно неї, особливо, якщо це дитина. Однак саме звернення по допомогу допоможе припинити насильство та врятувати життя.

У випадку домашнього насильства телефонуйте:

- на спецлінію поліції 102

- урядову «гарячу лінію» 1547

Другие новости