ПоддержатьУкраїнська

Молодики, які застосували силу до поліцейських і депутатів Жмеринської міської ради, нестимуть кримінальну відповідальність - Ігор Клименко

StopCor
StopCor

StopCor

Молодики, які застосували силу до поліцейських і депутатів Жмеринської міської ради, нестимуть кримінальну відповідальність - Ігор Клименко

Про це Голова Національної поліції України заявив сьогодні, 27 лютого, коментуючи події, які відбулися під час сесійного засідання. За фактами хуліганських дій та погрози або насильство щодо працівників правоохоронних органів розпочато кримінальні провадження. Під час припинення правопорушення постраждало вісім поліцейських, троє із них – госпіталізовані.

Сьогодні у приміщення Жмеринської міської ради увірвалися близько 30 агресивно налаштованих молодиків. Вони били  вікна, двері, розпилювати газ, кидали петарди та застосували силу  до поліцейських, які намагалися припинити їх протиправні дії.

За словами Голови Національної поліції України, найбільш активних учасників одразу доставили до відділу поліції. На цей час 19 осіб затримано у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України, у тому числі - лідерів громадських об’єднань «Едельвейс» і «Національні дружини». 

«У результаті протиправних дій восьмеро поліцейських із тілесними ушкодженнями звернулися за медичною допомогою, троє із них – госпіталізовані. Моя позиція як керівника відомства чітка і принципова: молодики, котрі застосували силу до депутатів Жмеринської міської ради та до поліцейських при виконанні службових обов’язків, нестимуть кримінальну відповідальність. Вважаю неприпустимим застосування сили до працівників поліції та депутатського корпусу з боку осіб, які у такий спосіб намагаються досягнути поставлених цілей. Висловлення вимог чи відстоювання інтересів має відбуватися виключно у правовому полі. Тому на будь-які силові методи поліція негайно реагуватиме, як це передбачено Законом України «Про Національну поліцію», - заявив Ігор Клименко.

Кримінальні провадження розслідуються за двома статями Кримінального кодексу України: ч. 4 ст. 296 (Хуліганство) та ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу). Правопорушникам загрожує максимальне покарання – до семи років позбавлення волі.

Управління комунікації 

Національної поліції України

Другие новости

Сексуальное насилие во время войны: в Украине работают 11 центров помощи пострадавшим от СНПК

Сексуальное насилие во время войны: в Украине работают 11 центров помощи пострадавшим от СНПК

В четверг, 7 декабря, в прессцентре "СтопКор" прошел тренинг для представителей медиа на тему "Интервью с пострадавшими от сексуального насилия. Как не нарушить нормы права или закона?"