ПоддержатьУкраїнська

Монополія на швидкість: "ексклюзивним постачальником" залізничних рейок в Україні є "Азовсталь" Ахметова

StopCor
StopCor

StopCor

Монополія на швидкість: 'ексклюзивним постачальником' залізничних рейок в Україні є 'Азовсталь' Ахметова

Єдине підприємство в Україні, яке виготовляє залізничні рейки – це завод "Азовсталь", який розташований в Маріуполі і належить олігарху Рінату Ахметову. Саме ці сумнозвісні рейки "гальмують" швидкість залізничних перевезень та, окрім того, є однією з причин підвищення аварійності на "Укрзалізниці".

Зазначимо, від довжини рейок та якості сталі залежить: термін служби рейок (наприклад, закордонні розраховані на проходження по них 1,5 млрд тонн вантажу, а рейки "Азовсталі" – 0,8 млрд), витрати на укладку та технічне обслуговування (у закордонних в 1,5-3 рази менше), а також взагалі можливість Україні розвиватись у напрямку розвитку швидкісного пасажирського руху (на вітчизняних рейках це зробити практично не можливо). 

Монополія на швидкість: ''ексклюзивним постачальником'' залізничних рейок в Україні є ''Азовсталь'' Ахметова

Єдина спроба перейти на закордонні та якісніші рейки була зроблена у 2016 році. Тоді Укрзалізниця закупила частину рейок французького виробництва Брітіш Стіл Франс Рейл на суму 140 млн грн. Щоправда, це був єдиний раз, коли підприємство допустили до участі у тендері.

"Зроблений ексклюзивний постачальник, і під нього прописуються тендери, а страждає від цього пасажир, тому, що пасажир отримує неякісну послугу" – резюмує ситуацію колишній заступник міністра інфраструктури України Володимир Шульмейстер.

Критично висловився про наявний стан речей і діючий міністр інфраструктури Володимир Омелян: "У мене є багато питань, коли в таких тендерах беруть участь тільки дві компанії, одна "Азовсталь", а друга не "Азовсталь". Ми не повинні виходити з логіки тієї, що ми повинні весь час підтримувати лише вітчизняного виробника. Повинна бути конкуренція, коли є конкуренція, то вітчизняні компанії стають тільки сильнішими".

Подробиці дізнавайтесь з відеосюжету. 

https://youtu.be/iBovpM-7FYA

Другие новости