ПоддержатьУкраїнська

В Україні затвердили нові правила подачі заяви у РАЦС

StopCor
StopCor

StopCor

В Україні затвердили нові правила подачі заяви у РАЦС

В Україні затверджена нова програма щодо захисту прав дитини. Так, вона передбачає, що пари, які подаватимуть документи на реєстрацію шлюбу, отримуватимуть довідки для обстеження на TORCH-інфекції.

Новину передає "Преса України".

Заступник міністра соціальної політики Олександра Чуркіна повідомила про певні зміни, які чекають на пари, які збираються узаконити свої відносини. За її словами, Кабмін затвердив Державну соціальну програму "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини", який діятиме до 2021 року.

Це означає, що майбутнє подружжя, коли подаватиме документи в органи реєстрації актів цивільного стану (РАЦС), отримуватиме направлення на обстеження на TORCH-інфекції. Саме таке нововведення запропонував Кабмін. Однак, як відомо, обстеження на TORCH-інфекції добровільне. Тим не менше, платитиме за нього держава.

"Програма реалізовуватиметься за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів і за рахунок інших джерел, не заборонених законом України. TORCH-інфекції, якщо знаходяться в організмі дорослої людини, можуть мати великий вплив на здоров’я новонародженої дитини", – пояснила Чуркіна.

За її словами, такі інфекції можуть привести до серйозних аномалій розвитку плода або навіть його загибелі.

Другие новости