ПоддержатьУкраїнська

На Буковині активісти "Стоп корупції" викрили лісівників на махінаціях з деревиною

StopCor
StopCor

StopCor

На Буковині активісти 'Стоп корупції' викрили лісівників на махінаціях з деревиною

Кіцманські лісівники штучно зменшують у документах на вирубку діаметри деревини. Про це повідомили представники "Стоп корупції" із Чернівців. Активісти вивели махінаторів на чисту воду після прохання лісорубів спростувати у ЗМІ звинувачення про незаконну вирубку деревини на території Драчинецької сільської ради.

"Лісівники написали журналістам ІА АСС повідомлення, що на телеканалі IСTV була показана передача, де група громадських активістів звинувачувала працівників Державного підприємства "Кіцманський ліс АПК" у незаконній рубці дерев на території Драчинецької сільської ради", – зазначають активісти.

Головний лісничий підприємства надав документи про законність проведення лісовідновного рубання у кварталі 20 виділ 14., показав стовпи із відповідними написами, а також межі лісосіки. Лісничий переконував активістів, що це суцільна рубка, і тому разом із сухостійними деревами були зрубані і сироростучі, у тому числі дуб і модрина.

" За зверненням активістів в особі Петіченка М. М. та передачі на телеканалі, спеціалісти державної екологічної інспекції у Чернівецькій області спільно з прокурором Єремійчуком М. Г, слідчим Ванчуляком О. К. та громадськими активістами і працівниками ДП "Кіцманський ліс АПК" з 04.11. по 08.11. 2016 р. провели перевірку законності проведення рубок на території Драчинецького лісництва у кварталі 19 виділ 44 та кварталі 20 виділ 14.

Перевірялися наявність та законність документів на проведення вказаних рубок, а також бусольна зйомка та натурне обстеження ділянок, перелік та замір діаметрів пнів породи дуб та модрина в корі біля шийки пня. Перевіркою встановлено, що насадження у рубку призначені у відповідності до Порядку спеціального використання лісових ресурсів", – зазначає активіст Микола Петіченко.

У ході роботи спеціалісти виявили низку порушень.

"Виявлено пошкодження до ступеня припинення росту трьох сироростучих візирних дерев – 2-х дерев липи 17 та 13 сантиметрів та породи бук 34 см., за що на підприємство накладено штраф у розмірі 3349 грн. На проведення лісовідновного рубання у кварталі № 19 виділ 44 виписано лісорубний квиток № 9 від 02.03.2016 р.

На ділянці проведено контрольний перелік пнів зрізаних дерев породи дуб. За результатами переліку, кількість пнів зрізаних дерев породи дуб становить 17 шт., а згідно з матеріалами відведення в рубку – дуб 21 шт. Поряд з цим виявили порушення Правил пожежної безпеки лісах України, що привело до пошкодження природного підросту та самосіву (віком до 5 років) на площі 0,1 га.

Вищевказані дії скоєні лісозаготівельною бригадою в результаті спалювання порубкових решток. За дане порушення на підприємство накладено штраф у розмірі 3000 грн. Перевіркою встановлено законність проведення вищевказаних рубок, виявлені порушення являються результатом недбалості чи неуважності лісозаготівельних бригад і є незначними. До працівників, які допустили ці порушення, виставлено претензії, за якими вони повинні відшкодувати підприємству заподіяні збитки", – повідомляють про результати перевірки активісти.

Окрім того, у документах, які надали лісники, активісти знайшли невідповідність у даних про діаметр вирубаної деревини.

"Висвітлюю документи огляду ділянки, де зі слів драчинецьких лісників нічого не вкрали...для тих, хто не зрозумів з документів – лісники при замірах вказали найбільший діаметр дуба 36 – 1 дерево, на ділянці мінімум за нашими обмірами 44", – додав Микола Петіченко.

Другие новости