ПоддержатьУкраїнська

На Хмельниччині розпочали десятки кримінальних проваджень про вчинення корупційних злочинів

StopCor
StopCor

StopCor

На Хмельниччині розпочали десятки кримінальних проваджень про вчинення корупційних злочинів

З початку року хабарі давали-брали у сумах від від тисячі до чверть мільйона гривень.

Із 24 кримінальних проваджень щодо вчинення корупційних злочинів, 60% - злочини щодо вимагання та одержання неправомірної вигоди, повідомляє прес-служба облпрокуратури.

Загалом, упродовж 10 місяців органи досудового розслідування розпочали 24 кримінальних провадження про вчинення корупційних злочинів, у яких особам повідомили про підозру.

"Результатом скоординованих дій правоохоронців та належного процесуального керівництва стало оперативне завершення досудового розслідування у 25 таких провадженнях, обвинувальні акти в яких спрямовано до суду. З них, 12 – слідчими органів прокуратури, 13 – слідчими органів поліції, загалом стосовно 32 осіб," – пишуть правоохоронці.

Роботу правоохоронних органів спрямовують не лише на виявлення випадків одержання неправомірної вигоди, а й на фіксування фактів надання неправомірної вигоди.

"Зокрема, органами прокуратури завершено досудове розслідування за фактом надання працівником сільськогосподарського підприємства неправомірної вигоди у сумі майже 40 тисяч гривень начальнику реєстраційної служби одного з районів за пришвидшення державної реєстрації договорів оренди земельних ділянок," – розповідають в прокуратурі.

Цьогоріч до суду скерували 11 обвинувальних актів стосовно працівників правоохоронних органів. Серед обвинувачених - заступник начальника відділення поліції, оперуповноважені міськвідділу міліції, працівники поліцейського взводу супроводу, кримінально-виконавчої інспекції, цивільного захисту, органів міграційної та фіскальної служби.

Називають й окремі приклади: "Спрямували до суду обвинувальний акт стосовно поліцейського взводу супроводу одного з відділень поліції в Хмельницькій області, який одержав неправомірну вигоду у сумі 3500 гривень за вжиття заходів щодо не притягнення особи до адміністративної відповідальності."

У суді доведено вину 11 осіб за результатами розгляду корупційних кримінальних проваджень.

До прикладу, апеляційний суд Хмельницької області залишив в силі вирок Хмельницького міськрайонного суду від 21.03.2016, яким визнав винним та призначив покарання у 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з роботою в органах державної влади, строком на 3 роки та з конфіскацією майна, начальника відділу Держземагентства у Ярмолинецькому районі, який одержав 12 тисяч доларів США за сприяння у передачі в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею 40 га для ведення фермерського господарства.

Ще 31 кримінальне провадження розглядається у судах області.

Працюють стражі правопорадку й у сфері протидії корупції адміністративно-правовими засобами.

За 10 цьогорічку правоохоронці склали і направили до суду 56 протоколів про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією. З них органами прокуратури – 38, СБУ – 5, поліції – 13.

"За наслідками їх судового розгляду до відповідальності притягнуто 44 особи: 24 посадових осіб органів місцевого самоврядування, 17 посадовців юридичних осіб публічного права та по 1 такій особі – з числа працівників поліції, кримінально-виконавчої служби, посадових осіб інших державних органів," – йдеться на сайті відомства.

Так, працівники Управління захисту економіки у Хмельницькій області склали протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, стосовно голови однієї з районних рад, який, не повідомивши відповідну раду, прийняв рішення щодо свого преміювання в умовах реального конфлікту інтересів. За результатами розгляду протоколу судом винну особу притягнули до адміністративної відповідальності та оштрафували.

Всього за порушення обмежень щодо неповідомлення про конфлікт інтересів до відповідальності притягнули 31 посадову особу, 8 осіб за порушення вимог щодо фінансового контролю, 3 – за порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності та 2 – за порушення обмежень щодо одержання подарунку.

Органи прокуратури внесли в органи влади та місцевого самоврядування 179 подань з метою встановлення причин та умов, які сприяли допущенню порушень Закону України "Про запобігання корупції", за результатами їх розгляду до відповідальності притягнуто 55 посадових осіб.

Другие новости