ПоддержатьУкраїнська

На Київщині ділки під виглядом очищення річки чотири роки видобувають пісок

StopCor
StopCor

StopCor

На Київщині ділки під виглядом очищення річки чотири роки видобувають пісок

Журналісти "СтопКору" довідалися про незаконний бізнес на видобуток корисних копалин у селі Погреби Броварського району. Пісок із дна річки Десенка викопують з 2012 року. Свою нелегальну діяльність маскують під так званим благоустроєм території, а прикривають бізнес місцеві правоохоронці.

Про це свідчать дані юристів "Стоп корупції", які після виходу сюжету взялися за справу.

"Знімальна група на місце незаконного видобутку викликала поліцію, правоохоронці так і не з'явилися. Натомість до журналістів під'їхав позяшляховик, водій якого представився власником ділянки. Після цього чоловік підіслав до журналістів юриста фірми, котрий займався "підміною понять".

Зокрема, зазначив, що у ТОВ "Гідроекоресурс" підписана інвестиційна угода з Броварською радою на облаштування пляжу. Фактичний видобуток піску він назвав "очищенням річки" та облаштуванням пляжу. Натомість за свідченнями фахівців у сфері екології, пляж за 4 роки так і не зробили, а місце можливого відпочинку засмічене технікою, трубами. І на ділі тут проводять промисловий видобуток та продаж піску", - зазначають юристи "Стоп корупції".

Окрім того юристи з'ясували, куди вивозять товар. Вантажівками пісок доправляють до "відокремленого структурного підрозділу Жмеринська механізована дистанція навантажувально-розвантажувальних робіт Південно-Західної залізниці", а далі його вантажать на залізничні вагони.

Юристи проекту просять компетентні органи розібратись із нелегальною діяльністю підприємців.

Другие новости