ПоддержатьУкраїнська

На несанкціонованому сміттєзвалищі, про яке "СтопКор" попереджав керівництво аеропорту "Бориспіль", сталася пожежа

StopCor
StopCor

StopCor

На несанкціонованому сміттєзвалищі, про яке 'СтопКор' попереджав керівництво аеропорту 'Бориспіль', сталася пожежа

На несанкціонованому сміттєзвалищі поруч із міжнародним аеропортом "Бориспіль" сталась пожежа. Зайнялись на 600 кв м сміття на нелегальному полігоні. Про це повідомили у ГУ ДСНС у Київській області.

"До оперативно-диспетчерської служби Бориспільського району надійшло повідомлення про пожежу на несанкціонованому сміттєзвалищі у м. Бориспіль, поблизу Міжнародного аеропорту "Бориспіль".

На несанкціонованому сміттєзвалищі, про яке ''СтопКор'' попереджав керівництво аеропорту ''Бориспіль'', сталася пожежа

На місці виклику стало відомо, що горить 600 кв. м сміття. До гасіння було залучено три відділення 23-ї Державної пожежно-рятувальної частини міста Бориспіль. Також до гасіння пожежі залучено місцеву пожежну охорону с. Гора та автоцистерну військової частини, що розташована неподалік.

Пожежу було локалізовано о 10:05, ліквідація наразі триває. Загалом на місці працює 17 чоловік особового складу та 6 одиниць техніки.

На несанкціонованому сміттєзвалищі, про яке ''СтопКор'' попереджав керівництво аеропорту ''Бориспіль'', сталася пожежа

Причина виникнення загоряння на разі встановлюється", – значили у прес-службі ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області.

Нагадаємо, раніше юристи "Стоп корупції" звернулись до керівництва міжнародного аеропорту "Бориспіль" через небезпечну для діяльності підприємства та пасажирів роботу несанкціонованого полігону твердих відходів у селі Глибоке на Київщині. Правники проекту з'ясували, що сміттєзвалище знаходиться поруч зі злітно-посадковою смугою та окрім смороду може мати серйозні наслідки не лише для екології району, а й призвести до надзвичайних подій в роботі летовища. Неочікувані подробиці юристи виклали у зверненні.

"За результатами журналістського розслідування, ГО "Стоп корупції" виявлено передумови до виникнення небезпеки авіаційного руху навколо міжнародного аеропорту "Бориспіль", а також вагомі екологічні проблеми в приаеропортовій території.

Так, активістами ГО "Стоп Корупції" виявлено факт функціонування значного за площею незаконного полігону твердих побутових відходів на території с. Глибокому Бориспільського району Київської області.

До нас вже неодноразово звертались занепокоєні цією ситуацією мешканці прилеглих населених пунктів, зокрема с. Глибоке, де вказували на порушення екологічного законодавства в частині забруднення довкілля та зазначали про відсутність законних підстав його розміщення в безпосередній близькості до населених пунктів та поблизу злітно-посадкової смуги Бориспільського аеропорту.

Журналістами та правозахисниками ГО "Стоп корупції" разом із залученими екологами неодноразово проводилось вивчення зазначеного полігону на предмет наявних законних підстав його функціонування, дотримання технологічних та санітарних норм, правил пожежної безпеки тощо. Залучені спеціалісти-екологи зафіксували грубі порушення, пов'язані з експлуатацією та утриманням полігону, що може призвести до екологічної катастрофи місцевого значення (зокрема, зафіксовано перевищення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, утворення та утилізації фільтрату, засмічення леткими фракціями прилеглої до полігону території, тощо).

Наразі ГО "Стоп корупції" співпрацює з контролюючими та правоохоронними органами щодо вжиття ними відповідних заходів, скерованих на припинення незаконних дій та запобігання порушень зі сторони утримувачів полігону.

Водночас, за свідченнями фахівців-екологів, враховуючи безпосередню близькість розташування полігону до злітно-посадкової смуги міжнародного аеропорту "Бориспіль", утворюється небезпека для авіаруху літаків, адже органічні відходи з полігону та специфічний сморід приваблює велику кількість птахів, які можуть стати причиною авіаційних аварій та надзвичайних наслідків через потрапляння птахів у турбіни літаків при злеті та посадці.

Також сморід з полігону та його періодичні загоряння стануть постійною причиною дискомфорту для пасажирів та персоналу міжнародного аеропорту.

Оскільки екологи, представники ГО "Стоп корупції" та місцеві мешканці вкрай занепокоєні такою ситуацією, просимо провести перевірку із залученням відповідних фахівців:

- впливу вказаного полігону на безпеку авіаційного руху;

- ступінь забруднення викидами у повітря аеропорту та інші негативні екологічні наслідки для навколишнього середовища", – зазначили у документі юристи "Стоп корупції".

Другие новости