ПоддержатьУкраїнська

На Одещині викрили злочинне угруповання інтернет-шахраїв

StopCor
StopCor

StopCor

На Одещині викрили злочинне угруповання інтернет-шахраїв

Організатор злочинної схеми створював оголошення та знаходив студентів-власників банківських карток, на які в подальшому надходили грошові кошти ошуканих покупців.

На Одещині викрили злочинне угруповання інтернет-шахраїв

Працівники Причорноморського управління кіберполіції спільно зі спецпідрозділом "КОРД" та Громадською організацією "Спеціальне бюро по боротьбі з економічною злочинністю та корупцією України" припинили незаконну діяльність шахраїв, які ошукали громадян на 60 тисяч гривень, повідомляє прес-служба ГУ НП в Одеській області.

Після надходження заяви про незаконне заволодіння грошовими коштами громадянина з використанням мережі Інтернет, кіберполіцейські провели ретельну перевірку, за результатами якої Київським відділом поліції в м. Одесі було розпочато провадження за ч.3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

У ході перевірки було встановлено, що п'ятеро жителів м. Татарбунари організували схему незаконного заволодіння грошовими коштами користувачів інтернет-сайту, призначеного для продажу та обміну товарами. Для реалізації свого злочинного плану зловмисники, за винагороду в 250-350 гривень, використовували аккаунти постійних користувачів вказаного сайту, які мали позитивну репутацію.

На Одещині викрили злочинне угруповання інтернет-шахраїв

Як з'ясували правоохоронці, правопорушники розміщували на сайті інформацію щодо продажу різноманітної продукції за ціною, суттєво нижчою за ринкову. Після того, як потенційні покупці зацікавлювалися товаром, зловмисники вели з ними активну переписку, у ході якої пропонували здійснити часткову або повну оплату на вказану ними банківську картку. Після отримання грошей вони повністю припиняли з покупцями будь-яке спілкування.

"Всі члени угруповання мали чітко розподілені обов'язки. Так, організатор злочинної схеми створював оголошення та знаходив студентів-власників банківських карток, на які в подальшому надходили грошові кошти ошуканих покупців, після чого знімав їх через банкомати. Інші четверо учасників групи спілкувалися з потенційними жертвами по телефону, пропонували їм здійснити передоплату на вказану ними банківську картку та теж знімали переведені гроші через банкомати", - розповів начальник Причорноморського управління кіберполіції ДКП НП України підполковник поліції Юрій Виходець.

В ході санкціонованих обшуків, проведених за місцями проживання зловмисників, працівники кіберполіції Одеської області вилучили 14 мобільних телефонів, 6 сім-карток мобільних операторів, 9 банківських карток, 3 ноутбука, 1 пристрій для передачі інтернет-даних, а також квитанції та 2 600 гривень, отриманих незаконним шляхом.

На теперішній час всім учасникам злочинного угруповання повідомлено про підозру у вчиненні зазначеного злочину. Двох із них, чоловіків віком 32 та 30 років, затримано.

Розслідування триває.

Другие новости