ПоддержатьУкраїнська

На що впливають НАБУ, НАЗК, САП і ДБР. Інфографіка

StopCor
StopCor

StopCor

На що впливають НАБУ, НАЗК, САП і ДБР. Інфографіка

НАБУ розслідує справи, в яких фігурує сума понад 500 мінімальних зарплат, НАЗК має стежити, аби чиновники не стали корупціонерами. САП наглядає за розслідуваннями, які ведуть детективи НАБУ, а до ДБР перейдуть слідчі функції від прокуратури.

На що впливають НАБУ, НАЗК, САП і ДБР. Інфографіка

До Революції гідності з корупцією в Україні  боролися Генпрокуратура, два спецпідрозділи МВС, один СБУ  та Державна фіскальна служба. Два роки тому нова влада взялася ситуацію виправляти. Спершу створили Національне антикорупційне бюро України. НАБУ береться за корупцію всіх високопосадовців,  від президента, прем'єра і депутатів до всіх суддів, прокурорів областей та ГПУ  і керівників облдержадміністрацій.

– Завданнями Антикорупційного бюро є боротьба з корупцією у вищих ешелонах влади,  – говорить директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

Також  НАБУ розслідує справи, в яких фігурує сума понад  500 мінімальних зарплат, нині це 725 тисяч гривень,  і  тоді немає значення хто злочинець. За результатами відкритого конкурсу Бюро очолив колишній начальник слідства Київської області тридцятирічний Артем Ситник. Щоб не мав жодних спокус, він має  одну з найбільших у країні зарплат – 70 тисяч гривень.

Штат НАБУ – 700 людей, уже набрали понад 500. Повноцінно НАБУ працює приблизно рік. За цей час півтори сотні детективів порушили майже 300 кримінальних проваджень, арештували  різну нерухомість, майно, понад 400 млн грн і 80 млн валюти. Серед найодіозніших фігурантів – нардеп-утікач Олександр Онищенко та суддя Микола Чаус, який переховував гроші у банках.

На що впливають НАБУ, НАЗК, САП і ДБР. Інфографіка

Допомагає НАБУ  спеціальний підрозділ ГПУ – САП –Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Прокурори САП наглядають за розслідуваннями, які ведуть детективи  НАБУ і представляють обвинувачення в судах. Уже набрали 45 прокурорів.  Зарплата 50 тисяч гривень. За рік вони  розпочали 36 судових процесів, але досі жодного корупціонера-високопосадовця не посадили. Очільник САП – Назар Холодницький, як і його колега Артем Ситник, нарікає на повільні та несправедливі суди.

На що впливають НАБУ, НАЗК, САП і ДБР. Інфографіка

Ще один антикорупційний орган – Національне агентство із запобігання корупції – НАЗК. Агентство  має  стежити, аби чиновники не стали корупціонерами. Тож  воно перевіряє електронні декларації і моніторить  спосіб життя можновладців.   Якщо знайде в них корупційні ознаки  –  передає справу правоохоронним органам.

Штат агентства 300 людей. Зарплати тут нижчі – від 8 тисяч у простих працівників, до 28 у керівництва. Щоправда, із доплатами і преміями влітку керівниця НАЗКУ Наталя Корчак отримала і понад 300 тисяч гривень.

На що впливають НАБУ, НАЗК, САП і ДБР. Інфографіка

Мають з'явитися іще два органи  – Нацагентство з  виявлення, розшуку та управління активами, які отримані незаконно. Та Державне бюро розслідувань, якому перейдуть слідчі функції від прокуратури. ДБР  розслідуватиме всі корупційні злочини, окрім тих, які віднесені до компетенції  НАБУ, а також боротиметься зі злочинцями і в самих антикорупційних органах.

На що впливають НАБУ, НАЗК, САП і ДБР. Інфографіка

Другие новости