ПоддержатьУкраїнська

НАБУ та Укрзалізниця спільно протидіятимуть корупції на підприємстві

StopCor
StopCor

StopCor

НАБУ та Укрзалізниця спільно протидіятимуть корупції на підприємстві

Національне антикорупційне бюро України та АТ «Укрзалізниця» посилюють співпрацю у сфері запобігання та протидії корупції. Задля цього 30 жовтня 2020 року Директор НАБУ Артем Ситник та голова правління  АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво. Меморандум передбачає обмін інформацією між сторонами, подання відомостей про кримінальні корупційні правопорушення та взаємодію в інших організаційних питаннях.

«Детективи НАБУ від початку роботи інституції приділяють особливу увагу викриттю та розслідуванню фактів корупції на «Укрзалізниці». Наявність великої кількості корупційних ризиків на такому підприємстві створює велике навантаження на детективів, і були часи, коли цілий відділ детективів займався розслідуванням виключно зловживань на «Укрзалізниці», — зазначив Артем Ситник.

Зі свого боку Володимир Жмак, голова правління  АТ «Укрзалізниця», зазначив, що вбачає своїм пріоритетом зниження корупційних ризиків у діяльності державної компанії. Це стало підґрунтям для укладення Меморандуму з Національним бюро задля підвищення ефективності співпраці.

Також Артем Ситник і Володимир Жмак обговорили здійснення превентивних заходів задля запобігання корупції, як, наприклад, проведення консультацій з Наглядовою радою «Укрзалізниці» та участь у її засіданнях Директора НАБУ.

Довідково: Детективи НАБУ розслідують 29 кримінальних проваджень, в яких повідомлено про підозру 12 особам. З-поміж підозрюваних: народний депутат України, службові особи «Укрзалізниці» та представники комерційних підприємств.

Ще 11 кримінальних проваджень стосовно 29 обвинувачених перебувають на розгляді суду. Загальна сума встановлених збитків у цих справах — 420 млн грн.

Серед обвинувачених переважають колишні або чинні службові особи «Укрзалізниці», представники комерційних структур, залучених до корупційних схем.

Також серед обвинувачених — колишній народний депутат України, експозаштатний радних Президента з питань кадрових рішень у сфері інфраструктури. Зокрема, серед розслідуваних: так звана «метизна» справа, яка складається з декількох кейсів (https://bit.ly/36RMKWp, https://bit.ly/2MnSkWU), провадження щодо закупівлі пального (https://bit.ly/3gG0W9r, https://bit.ly/3cot7WP).

Другие новости