ПоддержатьУкраїнська

Напередодні шостої річниці подій другого травня поліцейські Одеси нагадують про визначені законом заборони та обмеження

StopCor
StopCor

StopCor

Напередодні шостої річниці подій другого травня поліцейські Одеси нагадують про визначені законом заборони та обмеження

Правоохоронці контролюють виконання карантинних обмежень та наголошують: єдина мета цих заходів – безпека людей.

«Хочу звернути увагу, що постанову Кабінету міністрів України про заборону проведення масових заходів ніхто не відміняв, а отже - у жодному разі порушення закону ми не допустимо. Поліція відповідним чином реагуватиме на будь-які порушення як із боку організаторів цих заходів, так і з боку громадян, котрі візьмуть у них участь. Велика увага при цьому приділятиметься роз’яснювальній роботі, а також превентивним заходам щодо безпеки людей. Серед них - обмежувальні заходи для громадян на території Куликового поля», - повідомив заступник начальника ГУНП в Одеській області Сергій Махотін.

Нагадаємо, що у зв’язку з пандемією COVID-19 рішенням Уряду заборонено: пересуватися вулицями групами більше двох осіб; знаходитися у громадських місцях без масок, респіраторів та документів, що посвідчують особу; самостійно перебувати в громадських місцях особам, які не досягли 14 років; відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, спортивні та дитячі майданчики, лісопаркові та прибережні зони; перевозити пасажирів у транспорті міського, приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення, крім окремих категорій осіб; самовільно залишати місця обсервації та самоізоляції (зокрема громадянам, що прибули з-за кордону, та особам старше 60-ти років). Порушення цих вимог несе загрозу людським життям та тягне за собою адміністративну (ст.44-3 КУпАП) чи кримінальну (ст.325 ККУ) відповідальність.

Також нагадуємо про заборону виготовлення, поширення та публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного тоталітарних режимів, у тому числі у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів (їх фрагментів) союзних та автономних радянських республік, крім випадків, передбачених законом.  Частиною 1 ст. 436-1 Кримінального кодексу України за подібні дії передбачено до п'яти років позбавлення волі, а якщо вони вчинені представником влади або повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, - до десяти років ув’язнення.

В умовах сьогодення закликаємо громадян з розумінням ставитися до ситуації, що склалася. Утримайтеся від участі у будь-яких заходах. Це питання не тільки вашої законослухняності, це стосується вашої безпеки та безпеки інших людей.

Відділ комунікації поліції Одеської області

Другие новости