ПоддержатьУкраїнська

НБУ ЗАБЕРЕ В ЖЕВАГО БІЗНЕС-ЦЕНТР І ЧАСТИНУ ГОТЕЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ

StopCor
StopCor

StopCor

НБУ ЗАБЕРЕ В ЖЕВАГО БІЗНЕС-ЦЕНТР І ЧАСТИНУ ГОТЕЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ

НБУ ЗАБЕРЕ В ЖЕВАГО БІЗНЕС-ЦЕНТР І ЧАСТИНУ ГОТЕЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ

НБУ ЗАБЕРЕ В ЖЕВАГО БІЗНЕС-ЦЕНТР І ЧАСТИНУ ГОТЕЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ

23 грудня Київський апеляційний господарський суд відмовив у задоволенні скарги ПрАТ «Салют» на рішення Госпсуду м. Києва від 15.10.15, який у свою чергу задовольнив позов НБУ та зобов’язав ПрАТ «Салют» передати Нацбанку (в особі Головного управління НБУ по м. Києву і Київській області) на збереження оригінали правовстановлюючих документів на нежитлові будівлі готелю «Салют» площею 12,25 тис кв.м, які розташовані в м. Київ за адресою вул. Мазепи Івана, 11-Б.

Згідно з матеріалами справи, між НБУ та банком «Фінанси та кредит» в 2009-2014 рр. укладалися договори про надання стабілізаційних кредитів, забезпеченням за якими була зазначена нерухомість.

Відповідно до змін до іпотечного договору від 22.05.2014, ПрАТ «Готель «Салют» упродовж 30 календарних днів мав передати за актом приймання-передачі оригінали документів, що встановлюють право власності на предмет іпотеки, іпотеко держателю на збереження до повного виконання позичальником своїх зобов`язань за кредитним договором. Однак по факту були надані лише копії документів замість оригіналів.

Довідково: Одним з кінцевих бенефіціарів готелю «Салют» вважається К. Жеваго – власник банку «Фінанси та кредит». За даними НКЦПФР, 19,53% акцій ПрАТ «Готель «Салют» належить Foster Group Management inc., через яку, за даними ЗМІ, К. Жеваго в свій час контролював певний пакет акцій "Одесаобленерго".

Додамо, що 07 грудня Київський апеляційний госпсуд відмовив у задоволенні апеляційної скарги ТОВ "Будівельна компанія "Основа" на рішення Госпсуду Київської області від 23.09.2015, який також зобов’язав ТОВ "Будівельна компанія "Основа" передати на збереження Нацбанку (в особі Головного управління НБУ по м. Києву та Київській області) оригінали правовстановлюючих документів на предмети іпотеки згідно з договором іпотеки майнового комплексу, укладеним між НБУ, банком «Фінанси та кредит» і ТОВ "Будівельна компанія "Основа" у 2008 р.

Йдеться про договір купівлі-продажу майнового комплексу загальною площею 22,62 тис кв.м., що знаходиться в м. Києві за адресою вул. Лумумби Патріса, 4/6 (корпуси А, Б, В, Г; це бізнес-центр «Основа»). Угода купівлі-продажу укладалася між ТОВ "Українська компанія "Фотон" (продавець) та ТОВ "Будівельна компанія "Основа" (покупець) у 2007 році.

Ця нерухомість є забезпеченням по кредитам рефінансування, які НБУ в 2008-2014 рр. надавав банку «Фінанси та кредит».

У 2014 році ТОВ "Будівельна компанія "Основа" мало передати НБУ оригінали відповідних правовстановлюючих документів, відповідно до змін, внесених до іпотечного договору. Але це зроблено не було.

Довідково: за даними держреєстру юросіб та фізосіб підприємців, серед засновників ТОВ "Будівельна компанія "Основа" значаться, зокрема, компанії FS Trading Limited LLC та Link Business Solutions Limited, які пов’язують з Жеваго.

Читайте также: Нацбанк отсудил у компании Жеваго недвижимость в центре столицы

Нагадаємо, що 17 грудня правління Нацбанку вирішило ліквідувати банк "Фінанси та кредит" (його основний акціонер - К. Жеваго).

Борг цієї фінустанови перед НБУ по кредитам рефінансування на кінець 2014 року становив 3,9 млрд грн (на кінець 2013 року було 3,8 млрд грн). У 2015 році він отримав рефінансування від регулятора на 1,45 млрд грн.

Нещодавно глава НБУ Валерія Гонтарева висловила думку, що хоча акції компанії Ferrexpo (гірничорудна компанія, основний актив К. Жеваго) ніколи не були в заставі НБУ по кредитам рефінансування для банку «Фінанси та кредит», забезпеченням по цим позикам була персональна гарантія К. Жеваго, а тому він має відповідати по цим зобов’язанням всіма своїми активами.

«На мою думку, людина, у якої є персональна гарантія, відповідає всіма своїми активами. Активи Ferrexpo у нього як мінімум записані у всіх його офіційних деклараціях, тому я вважаю, що він повинен відповідати усіма своїми активами. Існуюча персональна гарантія Жеваго, як фізичної особи, поширюється на всі його активи. Ми будемо намагатися забрати всі можливі активи для погашення того кредиту, під який була видана ця персональна гарантія. А закладена у нас Білоцерківська ТЕЦ - як цілий майновий комплекс», - зазначала глава Нацбанку.

За даними Фонду гарантування вкладів, за період ліквідації банку «Фінанси та кредит» у грудні вкладники фінустанови вже отримали 2,5 млрд грн або близько 40% від загальної суми відшкодування, що становить 6,5 млрд грн. У період тимчасової адміністрації, яка тривала з 18 вересня до 17 грудня 2015 року, загальний обсяг виплат вкладникам цього банку становив 3,9 млрд грн. Тобто загалом вкладники банку "Фінанси та кредит" уже отримали компенсації, принаймні, на 6,4 млрд грн.

Як відомо, з огляду на нестачу власних надходжень у Фонду гарантування, він виплачує гарантійні суми, передусім, за рахунок емісійних коштів НБУ, який надає позики Фонду та монетизовує держоблігації, випущені для Фонду Мінфіном.

 

Finbalance

Другие новости