ПоддержатьУкраїнська

Не ProZorro, але суспільно: "телевізійні" тендери

StopCor
StopCor

StopCor

Не ProZorro, але суспільно: 'телевізійні' тендери

Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія декларує боротьбу з корупцією, що існувала в лавах застарілої державної системи, коли усі закупівлі на державні кошти відбувалися за участю кишенькових фірм. Але чи так це насправді? «СтопКор» знайшов інформацію про зовсім інший стан речей, далекий від декларованого.

Зокрема, ось тільки два випадки. Суспільне закупило деяке обладнання у ТОВ «БМС ТЕХНО», яке раніше вже фігурувала в скандалах при закупівлях комп'ютерного обладнання за завищеною вартістю на загальну суму понад 400 тисяч гривень. І в процедурі закупівлі були суттєві порушення. Про це говорять і експерти, які професійно займаються аналітикою державних закупівель. 

Не ProZorro, але суспільно: ''телевізійні'' тендери

Зокрема, юрист ГО «Стоп Корупції» наголошує: «Закупівля на телевізійне та аудіовізуальне обладнання на 451 тисячу гривень, яка була оголошена Національною телерадіокомпанією України: участь брали три компанії – Віжн Хаус, Дом ЛТД та БМС Техно. Виграла компанія БМС Техно. За документами БМС Техно заповнило неправильну цінову пропозицію. В принципі, це можна було б вважати приводом для відхилення цієї компанії».

Інакше кажучи, компанія включила стару схему – просто дала ціну, не пояснюючи, з чого вона складається. Ба більше, вона була готова до тендера. 

Не ProZorro, але суспільно: ''телевізійні'' тендери

Друга закупка – ще цікавіша, вже зі згаданою компанією «Віжн Хаус». Вона укладена на суму майже 15,5 млн гривень, за попередніми домовленостями, тобто взагалі без тендера. Але головне в цій справі – що окрім відсутності тендера була також завищена і вартість на 2 мільйони гривень, через те, що не було конкурентів.

Сам Зураб Аласанія стверджує – зі згаданою компанією не було співпраці і немає зараз. Але факт закупівлі з порушенням добросовісної конкуренції наявний.

Подробиці ситуації дивіться у відеоматеріалі. 

https://youtu.be/p0F7xDtUin4

Другие новости