ПоддержатьУкраїнська

Одеський медуніверситет у руках рейдерів – як відбувалось захоплення ОНМедУ

StopCor
StopCor

StopCor

Одеський медуніверситет у руках рейдерів – як відбувалось захоплення ОНМедУ

У розпал вступної компанії Національний медичний університет в Одесі опинився в епіцентрі скандалу. Кілька місяців тому у виші почались систематичні перевірки з Міністерства охорони здоров’я України. Аудитори контролювали роботу ректора, академіка Валерія Запорожана, господарську і фінансову діяльність навчального закладу. Приїзди перевіряльників супроводжувались скандалами, аудитори працювали за закритими дверима, переховувались від представників ЗМІ та відмовлялись від коментарів. Один з таких візитів закінчився наказом на сайті МОЗу про припинення контракту із Валерієм Запорожаном нібито через «одноразове грубе порушення трудових обов’язків». 

Одеський медуніверситет у руках рейдерів – як відбувалось захоплення ОНМедУ

Журналісти «СтопКору» зафіксували початок роботи комісії МОЗу, після якої був виданий скандальний наказ про звільнення ректора Валерія Запорожана. Знімальна група зафільмувала момент, коли представник комісії МОЗу повідомляє про припинення роботи через необхідність узгодити з міністерством питання надання стороні, що перевіряється, документів для виїмки. Однак, після цього головний аудитор заявив у МОЗІ про недопуск комісії до роботи і перешкоджанні інспекції з боку керівництва вишу. Після цього у відомстві видали указ про звільнення ректора медуніверситету Валерія Запорожана нібито за «одноразове грубе порушення трудових обов’язків».

Як усе було насправді, розповіли журналісти «СтопКору», які були свідками подій.

«Об’єкт контролю дійсно має право про це знати» – заявив чиновник МОЗу на початку роботи комісії з перевірки ОНМедУ на прохання пред’явити документи та надати перелік документів для виїмки. Керівництву ж, виходячи з подальших подій, поскаржився на недопуск до роботи, після чого МОЗ видає наказ про звільнення ректора за – цитуємо – «одноразове грубе порушення трудових обов’язків».

Активісти «Стоп корупції» звернулись до виконувача обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун через ситуацію навколо медуніверситету в Одесі. Йдеться про серію перевірок та спробу тиску на ректора навчального закладу напередодні виборів керівника вишу. Усі деталі справи активісти проекту виклали у тексті звернення.

Одеський медуніверситет у руках рейдерів – як відбувалось захоплення ОНМедУ

Згодом Супрун також підтвердила тезу про недопуск комісії до навчального закладу.

На запитання, чи є фіксація недопуску комісії до роботи, вона відповіла наступне – «вас, журналістів, вже не було й вони не фільмували і не знімали», – розповіли у «СтопКорі».

За тиждень після приїзду аудиторів «СтопКор» дізнався, що цю перевірку діяльності керівництва медичного університету в Одесі ініціювали на прохання групи народних депутатів, до яких нібито звернувся громадян Індії Сінг Алакх Шаран. Звернення виявилось підробкою, а сам іноземець назвав такі дії образою честі та гідності, а також спробою дискредитувати ректора навчального закладу Валерія Запорожана.

Представники проекту отримали копію пояснень Сінг Алакх Шарана та відео, на якому іноземець надає пояснення щодо ситуації.

Одеський медуніверситет у руках рейдерів – як відбувалось захоплення ОНМедУ

«Алакх повідомив, що підпис у зверненні до нардепа Мельничука не його, самого політика він не знає, до нього не звертався і не розуміє, як до нардепа потрапили його особисті дані. Чоловік одразу написав заяву до правоохоронних органів та вимагає покарання для осіб, які нахабно використали його ім’я у своїх корисливих цілях», – зазначають журналісти «СтопКору».

Пізніше студенти-іноземці вийшли під стіни Одеського медуніверситету на підтримку свого земляка і закликали не використовувати чесне ім’я Алакха у корисливих цілях і маніпуляціях.

Одеський медуніверситет у руках рейдерів – як відбувалось захоплення ОНМедУ

20 липня почалось захоплення будівлі медуніверситету. Молодики штурмували будівлю навчального закладу, потрощили вікна та забарикадувались у приймальні.

До радикально налаштованих людей приєднався народний депутат Сергій Мельничук. Саме той політик, який ініціював проведення інспекції в ОНМеду за підробленим зверненням від громадянина Індії Сінг Алакх Шарана.

Згодом так звана група підтримки противників чинного ректора Одеського медичного університету Валерія Запорожана заблокувала вхід до будівлі вишу та не пропускала журналістів.

Одеський медуніверситет у руках рейдерів – як відбувалось захоплення ОНМедУ

Серед осіб були представники так званих громадських організацій із сумнівною репутацією, які увійшли до складу комісії з МОЗу для перевірки роботи керівництва університету.

«Нам стало відомо, що радикально налаштованих молодиків, які штурмували будівлю медуніверситету в Одесі та забарикадувались всередині вишу, збирали від імені МОЗУ. СМС-повідомлення із закликом прийти до університету та підтримати комісію з відомства розсилали серед опонентів ректора Валерія Запорожана.

Одеський медуніверситет у руках рейдерів – як відбувалось захоплення ОНМедУ

Свої дії очільники так званих тітушок подають під виглядом майбутніх реформ у підготовці лікарів та у медичній галузі загалом», – розповідають журналісти «СтопКору».

Невідомі особи захопили кабінет ректора медичного університету, а на вході до вишу поставили так званих охоронців, які не пропускають на територію державної установи журналістів. За цим фактом знімальна група «СтопКору» звернулась до поліції. Кореспонденти написали заяву за ст. 171 «про перешкоджання професійній журналістській діяльності».

Наразі ректор медуніверситету Валерій Запорожан перебуває на лікуванні у стаціонарі, його кабінет захопили тітушки, а обов’язки ректора вишу до призначення очільника навчального закладу у встановленому законом порядку виконує Костянтин Аймедов. Про це йдеться на сайті вишу в опублікованому наказі МОЗу.

Другие новости