ПоддержатьУкраїнська

Офіс Генерального прокурора скерував до суду обвинувальний акт щодо колишнього судді Дніпровського райсуду міста Києва

StopCor
StopCor

StopCor

Офіс Генерального прокурора скерував до суду обвинувальний акт щодо колишнього судді Дніпровського райсуду міста Києва

Прокурорами Офісу Генерального прокурора 27 лютого 2020 року направлено до Дніпровського районного суду м. Києва обвинувальний акт у кримінальному провадженні за підозрою одного з колишніх суддів Дніпровського районного суду міста Києва у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 375 КК України (в редакції Закону від 05.04.2001), ч. 2 ст. 28, ст. 340 КК України, а саме у незаконному перешкоджанні у лютому 2014 року організації та проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, скоєному службовою особою, за попередньою змовою групою осіб, та у постановленні суддею завідомо неправосудних ухвал.

За версією слідства, вказана особа, перебуваючи на посаді судді Дніпровського районного суду м. Києва, 19 лютого 2014 року розглянула в судовому засіданні та задовольнила необґрунтовані клопотання про обрання 2 підозрюваним виключного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а 1 особі суддею обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. У подальшому, за наслідками досудового розслідування кримінального провадження стосовно зазначених незаконно затриманих осіб, кримінальне провадження закрито за відсутністю в їх діях складу кримінального правопорушення. Таким чином були порушені конституційні права громадян на свободу та особисту недоторканність, які гарантовані ст. 29 Конституції України.

Досудове розслідування проводилось слідчими Державного бюро розслідувань.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Другие новости