ПоддержатьУкраїнська

Офіс Генпрокурора не зміг відсудити у одіозного забудовника Вавриша квартири біля Костелу Св. Миколая

StopCor
StopCor

StopCor

Офіс Генпрокурора не зміг відсудити у одіозного забудовника Вавриша квартири біля Костелу Св. Миколая

Офіс Генпрокурора не зміг відсудити у одіозного забудовника Вавриша квартири біля Костелу Св. Миколая

Офіс Генпрокурора не зміг відсудити у одіозного забудовника Вавриша квартири біля Костелу Св. Миколая

Суд відмовився задовольнити позов Офісу Генерального прокурора, який вимагав зобов’язати ТОВ «Оболоньторгстандарт» передати прокуратурі щонайменше 737 кв м площі квартир в ЖК New York Concept House по вул. Антоновича (Горького), 74-78 у Голосіївському районі міста Києва або в інших будинках.

Про це свідчить рішення Госпсуду м. Києва від 3 березня.

Суд встановив, що у 2003 році Київрада передала Генпрокуратурі у постійне користування ділянку площею 0,32 га для будівництва житлового будинку на вул. Антоновича, 74-78. У тому ж році ГПУ уклала договір участі в будівництві з інвестором-підрядником ЗАТ «Київміськбуд-1». За договором ГПУ мала отримати 15% загальної збудованої площі об’єкта.

У подальшому у 2007 році Київрада змінила цільове призначення ділянки на будівництво офісного центру з підземним паркінгом.

У листопаді 2014 року Генпрокуратура підписала із «Київміськбуд-1» акт звірки розрахунків, за яким ГПУ отримала 1435,45 кв м квартир:

Читайте также: Будівництво на кістках. На майданчику майбутнього ЖК «Едельдорф» знайдено людські рештки

на вул. Вітряні Гори, 2 (3 квартири – загальною площею 207,33 кв м),

вул. Вишгородська, 45/2 (1 квартира – 87,06 кв м),

вул. Макіївська 10-а (3 квартири – 388,3 кв м) і

у провулку Макіївський, 4 (5 квартир – 428,81 кв м) у Києві.

15 грудня 2014 року «Київміськбуд-1» відступив права забудовника та інвестора будівництва на вул. Антоновича, 74-78 на користь ТОВ «Оболоньторгстандарт», яке зобов’язалося передати ГПУ ще дві квартири загальною площею 265,46 кв м по вул. Макіївській, 10-б, що і зробило у той же день.

Разом з тим 26.11.2015 договір щодо забудови на вул. Антоновича, 74-78 було викладено в новій редакції, відповідно до якої змінено функціональне призначення об’єкта будівництва з «офісний центр з підземним паркінгом» на «житлово-офісний комплекс з підземним паркінгом». А 14.01.2016 «Оболоньторгстандарт» отримав експертний звіт на скоригований проект цього «житлово-офісного комплексу».

У результаті «Оболоньторгстандарт» збудував на вул. Антоновича, 74-78 житловий комплекс New York Concept House, який був введений в експлуатацію 09.02.2018.

Офіс Генпрокурора не зміг відсудити у одіозного забудовника Вавриша квартири біля Костелу Св. Миколая

Загальна площа цього ЖК становить 16,3 тис тис кв м (14,3 тис кв м квартир і 1945 кв м вбудованих приміщень). Це майже на 5 тис кв м більше, ніж площа «офісного центру» площею близько 11,3 тис кв м, від якої на папері відраховували 15% для ГПУ у 2014 році (1705,25 кв м).

Офіс Генерального прокурора у своєму позові заявив, що йому було передано на 328,29 кв м менше, ніж це передбачено умовами договору, а зважаючи на те, що в результаті завершення будівництва площа об’єкта була збільшена, прокуратура недоотримала 737,64 кв м.

Розглянувши справу, Госпсуд м. Києва (суддя Котков О. В.) відмовив Офісу Генпрокурора у задоволенні позову.

Суд вказав, що відповідно до умов додаткової угоди № 3, яку ГПУ підписала з «Оболоньторгстандартом» 15.12.2014, після передачі двох квартир на вул. Макіївській, 10-б вважається, що фірма повністю розрахувалася з ГПУ.

При цьому суд зазначив, що збільшення площі об’єкта до 16,3 тис кв м відбулось після 15.12.2014 – дати повного виконання зобов’язань «Оболоньторгстандарту» за договором.

Офіс Генерального прокурора подав апеляційну скаргу на це рішення Госпсуду м. Києва. Дата її розгляду наразі невідома.

Власниками ТОВ «Оболоньторгстандарт» є ПАТ «ЗНВКІФ «Еверест» і АТ «ЗНВКІФ «Атлон», керівником яких є Дмитро Овсій, який представляв інтереси «Оболоньторгстандарту» в суді. Овсій є юристом Андрія Вавриша, екс-заступника директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА, а нині власника SAGA Development. Саме SAGA Development є девелопером ЖК New York Concept House.

Читайте также: Мерседес на якому роз’їзжали п’яні Слончак та Костенко належить держаній будівельній компанії Київміскбуд

nashigroshi.org

Другие новости