ПоддержатьУкраїнська

Офіційна заява ГО "Стоп корупції" щодо звинувачень у "шпигунстві" і затримання знімальної групи у Брюсселі

StopCor
StopCor

StopCor

Офіційна заява ГО 'Стоп корупції' щодо звинувачень у 'шпигунстві' і затримання знімальної групи у Брюсселі

Знімальну групу «СтопКору» затримала федеральна поліція Брюсселя для встановлення особи. Журналістів перевірили після звинувачень у шпіонажі з боку фігурантки справи громадянина Казахстану Мухтара Аблязова, шахрайські схеми якого розслідує «СтопКор», Людмили Козловської.

Після перевірки документів наших колег поліція відпустила та перепросила.

Офіційна заява ГО ''Стоп корупції'' щодо звинувачень у ''шпигунстві'' і затримання знімальної групи у Брюсселі

«Проти Аблязова через розкрадання коштів казахської банківської установи в надзвичайно великих розмірах порушено низку кримінальних проваджень в Україні, РФ, РК та інших країнах. Наразі ми проводимо журналістське розслідування щодо його діяльності. Для цього вирушили до Брюсселя, де проживає Президент організації «Відкритий Діалог» Людмила Козловська. Ця міжнародна правозахисна організація протягом тривалого періоду часу займається питаннями, пов’язаними з утисками прав і основоположних свобод Мухтара Аблязова. «Відкритий Діалог» фінансується самим Аблязовим (в Україні працює філія польського Відкритого діалогу).

При цьому, за нашими даними, Людмила Козловська та Аблязов можуть перебувати у романтичних стосунках.

«13.06.2018 року в мережі Інтернет було розміщено та розповсюджено інтимне відео за участю Людмили Козловської (Президент організації «Відкритий Діалог») та Мухтара Кабуловича Аблязова (казахський підприємець, колишній міністр енергетики, індустрії і торгівлі Казахстану (квітень 1998 – жовтень 1999 року).

Ця відома корупційна історія досліджується сотнями журналістів. Проект «Стоп Корупції» зацікавився українським акцентом даної корупційної справи.

Офіційна заява ГО ''Стоп корупції'' щодо звинувачень у ''шпигунстві'' і затримання знімальної групи у Брюсселі

Слід зазначити, що відносно громадянина Казахстану Мухтара Кабулович Аблязова в Україні, РФ, РК та ін. країнах було порушено низку кримінальних проваджень за фактом скоєння ним шахрайських дій, які полягали в розкраданні коштів казахської банківської установи в надзвичайно великих розмірах.

Протягом тривалого досудового розслідування українськими слідчими органами було зібрано велику кількість доказів провини вказаної особи, в результаті чого Україна звернулася до Франції з клопотанням про його екстрадицію.

В результаті розгляду даного екстрадиційного клопотання французькими судами більше 2 років тому – 4 березня 2015 було прийнято позитивне рішення щодо допустимості його екстрадиції в Україну (Аблязов пробув в СІЗО у Франції 3,5 року).

Судами Англії також розглядалися факти, пов'язані з його шахрайськими діями.

В результаті англійськими судами Мухтар Аблязов був визнаний шахраєм і засуджений до 22 місяців ув'язнення, які він не відбув, оскільки втік від відповідальності на територію Франції. Крім того, судами Англії встановлено, що ним було викрадено і має бути повернуто понад 4 млрд доларів США.

Протягом тривалого періоду питаннями, пов'язаними з утисками прав і основоположних свобод Мухтара Аблязова, займається міжнародна правозахисна організація, що здійснює моніторинг дотримання прав людини «Відкритий Діалог», яка фінансується Аблязовим (в Україні працює філія польського Відкритого діалогу).

Офіційна заява ГО ''Стоп корупції'' щодо звинувачень у ''шпигунстві'' і затримання знімальної групи у Брюсселі

При цьому можливо, що Президент організації «Відкритий Діалог» – пані Людмила Козловська, перебуває в любовних відносинах з паном Мухтаром Аблязовим, з чого випливає, що такий захист прав і свобод останнього ґрунтується не на фактах порушення його прав, а на тісних особистих взаємозв’язках керівника організації з М. Аблязовим.

Так, журналісткою Лілією Ткачук разом з оператором був здійснений виїзд до Брюсселя, де перебуває основна фігурантка цієї історії – пані Людмила Козловська, з метою підтвердження або спростування звинувачень в її адресу.

Протягом 2 днів знімальна група здійснювала спроби зв’язатися з пані Людмилою. Та коли нарешті журналістам вдалось з нею поспілкуватись – вони отримали не відповіді на питання, а агресивну, глузливу реакцію і влаштування цілого шоу. Дівчина відмовилась надавати коментар та поводила себе зухвало і не виховано. Почала переслідувати знімальну групу (була не одна, а разом з подругою з Ботою Джардемалі, яка має статус політичного біженця і також працювала у банку БТА, у шахрайстві якого звинувачують Мухтара Аблязова) і знімати журналістів на мобільний телефон.

Така практика поведінки героя розслідування є звичною, адже це є реакцією на небажання відповідати на незручні запитання.

Злякавшись такої дивної поведінки пані Людмили Козловської, знімальна група була вимушена зайти до магазину, щоб уникнути переслідування та утиску.

Людмилою Козловською ж був здійснений виклик поліції, в якому вона звинуватила журналістку та оператора у здійсненні шпіонажу за її персоною.

Офіційна заява ГО ''Стоп корупції'' щодо звинувачень у ''шпигунстві'' і затримання знімальної групи у Брюсселі

Так, після приїзду федеральної поліції знімальна група була затримана та доправлена до відділку поліції для встановлення осіб. Все це здійснювалось за присутності співробітника консульського відділу посольства України в Королівстві Бельгія. Ми окремо вдячні йому за професійність, оперативність та об’єктивність у врегулюванні даного інциденту.

В результаті спілкування з працівниками поліції журналістів відпустили та перепросили, пояснивши, що жінка-заявниця дала неправдиві покази про шпіонаж, внаслідок чого й сталося затримання.

Отже, журналісти нашого проекту стали жертвами наклепу. Такі дії Людмили Козловської вважаємо перешкоджанням журналістській діяльності та свободи слова. Адже через безпідставність обвинувачень знімальна група була вимушена надавати довготривалі пояснення у відділку.

Якщо вірити теорії пані Людмили – всі журналісти-розслідувачі, які прагнуть взяти коментар у героя – є шпигунами та засекреченими агентами.

На основі вищевикладеного в нас є всі підстави вважати дії Президента організації «Відкритий Діалог» Людмили Козловської такими, що є завідомо провокативними і направленими на приховування інформації від ЗМІ. А її поведінку можна розцінювати як дешевий фарс та перекладання вини з хворої голови на здорову.

Також повідомляємо, що вже готується заява до посольства України в Королівстві Бельгія за брудне використання Людмилою Козловською поліції, повідомлення завідомо неправдивих показів/інформації та використання її як інструменту задля уникнення спілкування з журналістами», – ідеться в офіційній заяві ГО «Стоп корупції».

Другие новости