ПоддержатьУкраїнська

Офіційна заява "СтопКору" щодо звинувачень у маніпуляціях з боку ГО "Життя" через розслідування про "Тютюнові війни"

StopCor
StopCor

StopCor

Офіційна заява 'СтопКору' щодо звинувачень у маніпуляціях з боку ГО 'Життя' через розслідування про 'Тютюнові війни'

Команда проекту «Стоп корупції» вважає необґрунтованими, заангажованими та відверто дискредитаційними обвинувачення з боку керівництва ГО «Життя» щодо розслідування про «Тютюнові війни», яке вийшло в ефірі 5 каналу 2 лютого 2018 року.

У заяві, яку ГО «Життя» розмістила на офіційному сайті, авторів розслідування про діяльність антитютюнового лобі в Україні звинувачують у маніпуляції інформацією та навіть дискредитації представників антитютюнового руху. Ми хочемо зауважити, що працюємо виключно у межах закону та завжди дотримуємось високих стандартів журналістської етики.

Усі цитати у відеоматеріалі давались в цілому вигляді й не було жодних перекручувань. Зміст сказаного спікерами у сюжеті не змінювався.

Ми жодним чином не використовували так звані маніпулятивні інструменти.

Нас цікавило, на скільки ефективно громадські організації використовують донорські кошти і вирішили дізнатись, за яким принципом та які проекти спрямовують представники ГО «Життя». Хочемо зауважити, що бажання встановити ефективність та доцільність спрямування коштів європейських донорів, не означає, що ми пристаємо на сторону гравців тютюнового ринку або дискредитуємо представників антитютюного лобі.

Наша організація систематично досліджує тютюнову та антитютюнову діяльність.

Зокрема, журналістами «СтопКору» неодноразово були підготовлені сюжети на дану тему – наприклад, про безакцизний товар та контрабанду цигарок.

У наших планах підготовка ґрунтовного розслідування щодо виробників тютюну та потужних фабрик, які працюють в Україні.

Дослідження на кшталт сюжету «Тютюнові війни» не має на меті боротися з антитютюновим рухом в Україні, але воно є частиною великої дослідницької роботи, яка спрямована на створення реальної, повноцінної, об’єктивної картини у галузі обороту тютюнових виробів в Україні. Цю роботу ми вважаємо суспільно важливою та повністю відповідною журналістським стандартам.

Усі факти, показані в нашій роботі, знаходяться у відкритому доступі. Жодної неперевіреної, брехливої інформації, пліток чи навіть так званого «інсайду» в сюжеті не було і це легко перевірити.

Усі відеозаписи проводилися відкрито та ми навіть вимикали камеру, коли голова ГО «Життя» відмовлявся говорити про фінансові питання організації, що існує на донорські кошти, посилаючись на те, що це не є публічними фінансами, чим наштовхнув команду на думку, що йому є що приховувати.

Вся інформація знайшлася у відкритих джерелах, жодних пліток чи власних думок ми до того не додавали.

Ми розуміємо, що систематизація цих фактів призвела до певного обурення. Настільки, що посвідчення журналіста, яке містить певні персональні дані, зокрема, номер паспорта, виклалося у відкритий доступ. Що є порушенням законодавства.

Те, що ми дійшли висновку, що в Україні існує неефективне використання донорських коштів, ґрунтується лише на фактах. Так, використовуючи декларації та звіти, що є у відкритому доступі, ми лише показали невідповідність використання коштів американського фонду заявленим цілям цього фонду.

Проаналізувавши діяльність законотворців у сфері боротьби з палінням в Україні, ми також дійшли висновку, що ця діяльність не є ефективною. До речі, такої самої думки дотримуються і в ГО «Життя», запис про що містився в сюжеті.

Дослівна цитата: «У Верховній Раді існує, я вам скажу чесно, 40 законопроектів по тютюну, тільки лінивий не подав по тютюну, і жодної регуляції не прийнято до сих пір, жодної!»

Власне, наше дослідження стосувалося лише того питання, чому саме такі гроші витрачаються на це, якщо закони не приймаються.

Додамо, що задля дотримання принципу об’єктивності та повноти інформації в наших роботах були показані всі сторони процесу, збережений баланс думок.

Після резонансу, який виник з виходом в ефір розслідування про діяльність антитютюнового лобі, зокрема, громадських організацій, які позиціонують себе як борці з тютюнопалінням та існують на кошти міжнародних донорів, ми вирішили зробити транснаціональне дослідження діяльності тютюнової мафії.

І ми будемо долучати до цього дослідження міжнародну спільноту.

Саме задля того, щоб міжнародна спільнота отримала максимально повну, об’єктивну інформацію про розподіл коштів, які потрапляють до України на певні цілі, але їхня реалізація та їхня ефективність викликає сумніви. І ми вважаємо, що така діяльність користувачів іноземних коштів, що спрямовані на шляхетну мету, може призвести до репутаційних втрат України як учасника будь-яких міжнародних діалогів.

Другие новости