ПоддержатьУкраїнська

Останню ділянку природного річища Либеді перетворять в промзону

StopCor
StopCor

StopCor

Останню ділянку природного річища Либеді перетворять в промзону

У Голосіївському районі столиці протікає найбільша притока Дніпра – Либідь. Довжина її долини – понад 20 кілометрів, вся історична частина Києва лежить в її басейні. Але більша частина річища Либеді протікає в бетонному жолобі або в підземному колекторі. Єдина частина річки у природному стані знаходиться біля заповідної Лисої гори. Тут і створено пам’ятку природи "Природне русло річки Либідь", що мала б увійти в НПП "Голосіївський" разом з Лисою горою.

Нині лише 1/60 протяжності річки зберегла з прадавніх часів природні береги, але саме тут заплановано побудувати естакаду нової автомобільної розв’язки, яка повністю знищить пам’ятку природи. Попри заборону пошкодження природно-заповідного фонду плани залишаються незмінними.

Намір будівництва естакади з вулиці Саперно-Слобідської до Наддніпрянського шосе не афішується як будівництво на землях природно-заповідного фонду. Естакада та й все. Втім, якщо розібратись, ситуація виглядає вкрай небезпечною.

Користувачем земельної ділянки є пам'ятка-музей "Київська фортеця".

Комунальне підприємство Дирекція будівництва шляхо-транспортних споруд м. Києва Київської міської державної адміністрації повідомило, що відповідно до розпорядження Виконавчого органу Київської міської ради заплановано реконструкцію транспортного вузла на правобережних підходах до Південного мосту зі з’їздами з Саперно-Слобідської на Столичне шосе в Голосіївському районі м. Києва, замовником якої визначено Дирекцію.

На замовлення Дирекції генеральною проектною організацією, ТОВ "Інститут "Київдормістпроект", розроблено проект реконструкції транспортного вузла на правобережних підходах до Південного мосту зі з’їздами з Саперно-Слобідської на Столичне шосе та філією ДП "Укрдержбудекспертиза".

Було проведено державну експертизу проекту та надано позитивний експертний звіт. В установленому порядку проект було затверджено розпорядженням Виконавчого органу Київської міської ради.

Відповідно до п. 4 ст. 34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", нове будівництво об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури відповідно до містобудівної документації на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування на відповідних землях державної чи комунальної власності можуть здійснюватися в межах червоних ліній за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.

Підготовка до розробки проекту дорожньо-транспортної розв’язки розпочалась через 4 роки після того, як було створено об’єкт природно-заповідного фонду.

Також нам відомо, що за даними міського земельного кадастру земельна ділянка (код 82:419:0027) на підставі технічного звіту по встановленню зовнішніх меж землекористування обліковується, як землі, не надані у власність чи користування. За поданням Департаменту земельних ресурсів рішення про передачу земельної ділянки під природнім руслом річки Либідь Київська міська рада не приймала. Інформація щодо державної реєстрації вказаної земельної ділянки у Державному земельному кадастрі та державної реєстрації речових прав на них у міському земельному кадастрі відсутня.

Аналогічно, в земельному кадастрі відсутні й інші території та об’єкти ПЗФ м. Києва, оскільки більшість з них не винесені в натуру. До цього часу КМДА не забезпечує винесення меж в натуру територій і об’єктів ПЗФ, що знаходяться в межах м. Києва, а це  понад 200 об’єктів.

Натомість, розробникам проекту про наявність об’єкту природно-заповідного фонду було відомо від початку.

На сайті ТОВ «Інститут «Київдормістпроект» http://kdmp.com.ua/gallery/sapernaya.html (архів сторінки -  https://web.archive.org/web/20160507013833/http://kdmp.com.ua/gallery/sapernaya.html) є інформація про те, що наявність об’єкту природно-заповідного фонду створила певні труднощі при проектуванні.

Проте жодних змін до рішення, яким було створено об’єкт ПЗФ, не внесено.

По причині бездіяльності Київської міської державної адміністрації та музею «Київська фортеця», об’єкт не винесений в натуру та відомосей про нього в земельному кадастрі немає.

Як наслідок – така бездіяльність становить загрозу проведення будівельних робіт на землях природно-заповідного фонду, що неминуче призведе до їх пошкодження.

На даний час вже розпочалось будівництво естакади, перші 2 опори встановлені на території ПЗФ – комплексної пам'ятки природи місцевого значення «Природне русло р. Либідь».

Згідно з проектом, естакада повністю поглине всю пам’ятку природи…

Останню ділянку природного річища Либеді перетворять в промзону

Другие новости