ПоддержатьУкраїнська

Перевірки пенітенціарних установ у Вінницькій області виявили нераціональне та протиправне використання державного майна та землі

StopCor
StopCor

StopCor

Перевірки пенітенціарних установ у Вінницькій області виявили нераціональне та протиправне використання державного майна та землі

Прокуратура Вінницької області провела перевірки усіх пенітенціарних установ та виявила численні порушення пов’язані з нераціональним та протиправним використанням державного майна та землі.

Так, за результатами перевірки однієї з місцевих прокуратур відкрито кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем. За версією слідства, службові особи державного підприємства при одній із установ виконання покарань області, всупереч інтересам служби, уклали договори про надання послуг, які фактично є договорами оренди індивідуально визначеного державного майна, без проведення його оцінки, чим завдали шкоди державі, на суму понад 150 тис грн.

Також, інша місцева прокуратура внесла відомості до ЄРДР за фактом протиправної передачі у користування одному із підприємств земельної ділянки площею близько 6 га яку, у порушення вимог земельного законодавства України, попередньо не вилучивши з користування однієї з виправних колоній області передали у користування разом із нерухомим майном установи виконання покарань.

Крім того, викрито факти передачі державних земель, які перебувають у віданні установ виконання покарань області у користування інших осіб з порушенням законодавчо-визначеної процедури та порядку.

Так, службовими особами трьох установ, під приводом здійснення спільного обробітку земель сількогосподарського призначення, що перебувають у їх постійному користуванні, фактично без оформлення договорів оренди, передано у використання окремих суб’єктів господарювання приватної форми власності 4 земельні ділянки загальною площею 257 га вартістю понад 30 млн грн.

З метою повернення цих земель місцевою прокуратурою до Господарського суду Вінницької області направлено 4 позовні заяви з вимогами про визнання недійсними договорів про спільний обробіток та звільнення земельних ділянок. Зазначені позовні заяви перебувають на розгляді у суді.

Прес-служба прокуратури Вінницької області

Другие новости