ПоддержатьУкраїнська

Перевищення повноважень патрульним на Луганщині – ДБР повідомило про підозру

StopCor
StopCor

StopCor

Перевищення повноважень патрульним на Луганщині – ДБР повідомило про підозру

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську, повідомили про підозру поліцейському батальйону УПП в Луганській області Департаменту патрульної поліції Нацполіції.

За даними слідства, в січні 2020 року у м. Лисичанську Луганської області екіпаж патрульної поліції отримав від перехожого повідомлення про те, що неподалік невідома жінка голосно просить про допомогу. Прибувши на вказане місце для з'ясування обставин події, поліцейські побачили плачучу дівчину та сидячого поруч з нею молодого чоловіка, який при цьому будь-яких протиправних дій не вчиняв.

Попри те, що законні підстави для затримання чоловіка та застосування фізичної сили й спеціальних засобів були відсутні, один з поліцейських збив його з ніг. Потім, ставши коліном на шию, завів йому руки за спину та вдягнув на зап’ястки металеві кайданки.

Таким чином, старший сержант поліції підозрюється у перевищенні службових повноважень, тобто умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих повноважень, що супроводжувалися насильством та застосуванням спеціальних засобів (ч. 2 ст. 365 КК України).

У разі доведення вини підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Луганська обласна прокуратура. Оперативний супровід - Луганське управління ВБ ДВБ Нацполіції України. 

Другие новости