ПоддержатьУкраїнська

Після затримання координатора "Стоп корупції" Романа Бочкали військова прокуратура завела справу на керівників Держприкордонслужби

StopCor
StopCor

StopCor

Після затримання координатора 'Стоп корупції' Романа Бочкали військова прокуратура завела справу на керівників Держприкордонслужби

Головна військова прокуратура Генеральної прокуратури України відкрила два кримінальні провадження на службових осіб Адміністрації Державної прикордонної служби України після інциденту з координатором проекту "Стоп корупції" Романом Бочкалою.

Про це юристів проекту повідомив прокурор Головної військової прокуратури України в офіційній відповіді на звернення.

"Після викривального сюжету про можливу причетність прикордонників до контрабанди на кордоні з Румунією, Державна прикордонна служба безпідставно внесла Романа Бочкалу у "список осіб, причетних до тероризму" та затримала в аеропорту Бориспіль. Після звернення юристів "Стоп корупції" до Головного військового прокурора Анатолія Матіоса, військова прокуратура зареєструвала 2 кримінальних провадження щодо службових осіб Адміністрації Державної прикордонної служби України, за ст. 366 КК України (службове підроблення) та ст. 171 КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів)", - уточнюють деталі юристи "Стоп корупції".

За даними юристів проекту, посадовці Адміністрації ДПС внесли Романа Бочкалу в реєстр осіб, які підлягають особливо-ретельному огляду (разом із майном та транспортними засобами). На цій підставі видали Доручення керівництва ДПС та розіслали орієнтування на прикордонні пункти пропуску.

Юристи "Стоп корупції" дізнались, що в зазначений реєстр в ДПС вносять осіб, яких підозрюють у причетності до тероризму, інших особливо тяжких злочинів на підставі наявного кримінального провадження або мотивованого орієнтування з інших правоохоронних органів.

"На нашу думку, показовим є той факт, що Романа Бочкалу внесли в реєстр та затримали на кордоні через декілька днів після зйомки сюжету щодо масштабних фактів контрабанди лісу та цигарок в Чернівецькій області та причетності до цього місцевих прикордонників. Останні, до слова, погрожували нашому колезі", - зазначають правники проекту.

Після затримання координатора ''Стоп корупції'' Романа Бочкали військова прокуратура завела справу на керівників Держприкордонслужби

Другие новости