ПоддержатьУкраїнська

Після звернення "СтопКору" військова прокуратура Західного гарнізону порушила справу проти начальника місцевого прикордонного загону

StopCor
StopCor

StopCor

Після звернення 'СтопКору' військова прокуратура Західного гарнізону порушила справу проти начальника місцевого прикордонного загону

Начальника Чернівецького прикордонного загону Олега Вовка підозрюють у перевищенні службових повноважень. Про це "Стоп корупції" повідомили у військовій прокуратурі Чернівецького гарнізону, куди активісти звертались із заявою про порушення з боку прикордонника.

"У військовій прокуратурі після нашого звернення відкрили кримінальне провадження проти Вовка за ч. 1 ст. 365 ККУ – "перевищення службових повноважень", повідомили активісти "Стоп корупції".

Після звернення ''СтопКору'' військова прокуратура Західного гарнізону порушила справу проти начальника місцевого прикордонного загону

Нагадаємо, у квітні цього року юристи "Стоп корупції" звернулись до головного військового прокурора Анатолія Матіоса щодо системної контрабанди за участю прикордонників у Чернівецькій області.

"Так, після нещодавнього побиття контрабандистами активіста Чернівецької філії ГО "Стоп корупції" Миколи Петіченка при виконанні ним громадських функцій з вимогами демонтувати незаконно встановлений прикордонниками шлагбаум, юристами "СтопКору" за участю чернівецьких активістів провели розслідування усіх обставин цієї ситуації.

Зокрема, ми з'ясували, що в Чернівецькій області створено організоване злочинне угрупування (ОЗУ) з прикордонників та місцевих мешканців, які систематично займаються контрабандною підакцизних та інших товарів.

З боку Прикордонної служби України організатором контрабандного переміщення товарів є начальник чернівецького прикордонного загону Олег Вовк. Безпосередніми виконавцями контрабанди є мешканці с. Красноїльська Сторожинецького р-ну, які неодноразово притягувались до аналогічних кримінальних правопорушень: Пучко Микола, Кінаш Вадим, Шоріку Штефан, Мотреску Панфір, та інші (всього 8 чоловік). При цьому, одного з цих контрабандистів нещодавно затримали співробітники СБУ в с.Іжиця з літаком, що нелегально використовувався для нічної контрабанди", – повідомили юристи "Стоп корупції".

"Встановлено, що схема незаконно переміщення контрабандних товарів наступна. Начальник Чернівецького прикордонного загону Вовк О.О. надає місцевим контрабандистам у домовлений час та місце на кордоні – відповідний "коридор". Контрабандисти під'їжджають на автомобілях підвищеної прохідності через ліс до ділянок кордону поза пропускним пунктом та фізично перекидають пакунки з контрабандним товаром на румунську територію, де їх забирають спільники з Румунії. В окремих місцях прикордонниками умисно штучним шляхом звужено контрольно-спостережну смугу до трьох метрів, що дозволяє її перетнути без зусиль.

А для перешкоджання під'їзду антикорупційних органів та моніторингових груп до місць перетину кордону та затримання контрабандистів на гарячому, Вовк О.О. встановив нещодавно у с.Красноїльську на єдиному під’їзді до лінії кордону незаконний стаціонарний пост, забетонований шлагбаум та дві будки, до яких проведено електролінію і розкопані траншеї", – додали правники.

"Після нещодавно проведеної акції ГО "Стоп корупції" проти незаконно встановленого вказаного пункту пропуску, спільники корумпованих прикордонників побили активіста Миколу Петіченка", – нагадали юристи.

За вищевикладеними фактами юристи "СтопКору" направили "повідомлення про злочин" головному військовому прокурору Анатолію Матіосу щодо функціонування сталого контрабандного каналу за участю прикордонників-корупціонерів.

Другие новости