ПоддержатьУкраїнська

Побиття незаконно затриманого громадянина – двох поліцейських судитимуть за перевищення службових повноважень

StopCor
StopCor

StopCor

Побиття незаконно затриманого громадянина – двох поліцейських судитимуть за перевищення службових повноважень

Направлено до суду обвинувальний акт відносно старшого лейтенанта поліції - інспектора одного з відділень Бахмутського ВП Головного управління Нацполіції в Донецькій області та капрала поліції – стажера.

Слідством встановлено, що 13 жовтня 2019 року старший лейтенант спільно із стажером несли службу на залізничному вокзалі м. Костянтинівка. Поліцейські звернулись до громадянина, який перебував у приміщенні вокзалу, з метою перевірки його документів та причетності до незаконних збройних формувань. Поліцейські попросили пройти з ними до кімнати поліції в приміщенні залізничного вокзалу, на що громадянин добровільно погодився.

Згодом, в ході спілкування з незаконно затриманим, з мотивів раптово виниклих неприязних стосунків, без висунення законних вимог та попередження про застосування фізичної сили та спеціальних засобів, за відсутності підстав поліцейські застосували до чоловіка прийоми рукопашного бою.

В результаті побиття потерпілий отримав легкі та середньої тяжкості тілесні ушкодження.

Таким чином, поліцейські обвинувачуються в перевищенні службових повноважень, тобто умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав та повноважень, що супроводжувалося насильством, а також болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, за відсутності ознак катування (ч. 2 ст. 365 КК України).

У разі доведення вини обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську. Процесуальне керівництво - Донецька обласна прокуратура.

Другие новости