ПоддержатьУкраїнська

Поліцейські Одещини застерігають громадян від тенет «работорговців»

StopCor
StopCor

StopCor

Поліцейські Одещини застерігають громадян від тенет «работорговців»

Зараз це слово багатьма сприймається як нереальне, з часів, що давно минули. Втім торгівля людьми залишається однією з актуальних проблем сучасності.

Співробітники Управління міграційної поліції регіону, які протидіють подібним правопорушенням, зазначають: у цьому році виявили 24 злочини, пов’язані з торгівлею людьми, та 15 - зі сферою суспільної моралі. Потерпілими в них є і жінки, і чоловіки абсолютно різні за віком, освітою та статками, які були втягнені в сексуальне та трудове рабство, злочинну діяльність тощо.

Правоохоронці зауважують, що від сучасного рабства ніхто не застрахований, бо зловмисники вдаються до найпринадливіших схем, і нерідко серед них можуть виявитися знайомі люди, від яких підступу не очікуєш. Для прикладу, згадаємо нещодавно ліквідовану правоохоронцями злочинну групу, деякі учасники якої знаходилися на Одещині і пропонували людям, які жили поряд з ними, екскурсію Європою, завершальною локацією якої була Франція. Там вони відбирали у потерпілих документи та гроші і, використовуючи уразливий стан людей, змушували телефонувати в посольство та, посилаючись на події на сході України, просити статус біженців і грошові виплати, призначені державою для таких осіб, щоб потім ті кошти відібрати.

Тож, як бачите, коли мова йде про торгівлю людьми, це не завжди про сексуальну експлуатацію, як багато хто вважає. Існує ще дитяча порнографія, примусова трудова експлуатація без оплати праці тощо.

Аби не потрапити в тенета торговців людьми, запам’ятайте: перед тим, як кудись їхати, дізнайтесь повну інформацію, куди та з якою метою, де будете проживати, які права та обов’язки матимете. Нікому не передавайте свої документи, і, про всяк випадок, зробіть їх копії. У вас завжди повинні бути адреси та телефони місць, куди можна звернутися по допомогу в разі такої необхідності.

Знайте, що «торгівля людиною, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням примусу, викрадення, обману, шантажу, матеріальної чи іншої залежності потерпілого, його уразливого стану або підкупу третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання згоди на його експлуатацію», - карані діяння, за які статтею 149 Кримінального кодексу України передбачене покарання від трьох до п’ятнадцяти років позбавлення волі. Тож за потреби не зволікайте і звертайтеся в поліцію за номером «102».

Відділ комунікації поліції Одеської області

Другие новости