ПоддержатьУкраїнська

Поліція Києва відкрила кримінальні провадження за фактами нападів на знімальні групи двох телеканалів

StopCor
StopCor

StopCor

Поліція Києва відкрила кримінальні провадження за фактами нападів на знімальні групи двох телеканалів

Дії правопорушників кваліфіковано як перешкоджання журналістській діяльності  і погроза або насильство щодо журналіста. Наразі правоохоронці встановлюють причини та обставини скоєних правопорушень.

Обидва випадки трапилися на столичному Гідропарку, де журналісти готували сюжети, а невідомі особи перешкоджали проведенню зйомки.

До Дніпровського управління поліції із заявою про напад звернулася журналістка одного з телеканалів. Зі слів заявниці, під час проведення відеозйомки на території Гідропарку щодо дотримання правил карантину на спортивних майданчиках між знімальною групою та невідомим виник конфлікт: чоловік перешкоджав зйомці,  шарпав за техніку, штовхав оператора та висловлювався нецензурною лайкою.

Другий інцидент стався там же під час прямого включення іншої знімальної групи. До журналістів підійшов невідомий та почав виривати з рук оператора відеокамеру, після чого кинув її у воду та пошкодив мобільний телефон журналістки. З місця події правопорушник втік.

Слідчі Дніпровського управління поліції розпочали кримінальні провадження: два - за ч. 2 ст. 345-1 (Погроза або насильство щодо журналіста) та одне за ч. 1 ст. 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального кодексу України. Правопорушникам загрожує до п'яти років позбавлення волі.

На даний час поліцейські встановлюють причетних до зазначених правопорушень осіб для притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Відділ комунікації поліції Києва

Другие новости