ПоддержатьУкраїнська

Прокуратура повідомила чотирьом особам про підозру у причетності до схеми оборудок з нафтопродуктами бізнесмена-втікача, яка спричинила 600 млн грн збитків державі

StopCor
StopCor

StopCor

Прокуратура повідомила чотирьом особам про підозру у причетності до схеми оборудок з нафтопродуктами бізнесмена-втікача, яка спричинила 600 млн грн збитків державі

Прокуратура Одеської області повідомила про підозру трьом колишнім працівникам Південної митниці та капітану судна за фактами сприяння в ухиленні податків підприємствам бізнесмена-втікача. Шкода державному бюджету склала маже 600 млн гривень.

За версією слідства, службові особи митниці підробляли документи про нібито вивезення імпортованого палива за межі території України як транзит, тим самим сприяли ухиленню підконтрольними бізнесмену підприємствами від сплати податків.

В свою чергу капітан судна, достовірно знаючи, що танкер не завантажувався паливом, імітував його перевезення.

Нагадаємо, що у грудні 2019 року затримано посадовця податкової міліції, який з 2012 по 2014 роки сприяв учасникам злочинної схеми в уникненні кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків. Так, не маючи законних підстав, правоохоронець у митницях 8 областей вилучав оригінали документів щодо ввезення нафтопродуктів підприємствами, підконтрольними бізнесмену-втікачу.

На підставі вилучених у податківця документів правоохоронцям вдалось встановити нові факти контрабанди нафтопродуктів та осіб, ймовірно причетних до злочинної схеми.

У ході розслідування також буде надано правову оцінку діям колишнього керівництва Південної митниці.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за здійснюють слідчі ГУНП в Одеській області за оперативного супроводу співробітників Одеського управління ДСР НП України.

Другие новости