ПоддержатьУкраїнська

Прокурори оскаржують у суді факти порушення прав дітей органами місцевого самоврядування

StopCor
StopCor

StopCor

Прокурори оскаржують у суді факти порушення прав дітей органами місцевого самоврядування

Органи прокуратури реагують на кожен факт порушення прав дітей органами місцевої влади. Так, прокуратура Чернігівської області, оскаржила бездіяльність місцевих органів щодо нестворення служб у справах дітей у Корюківській і Городнянській міських та Куликівській селищній об’єднаних територіальних громадах. На сьогодні один позов вже розглянуто та задоволено Чернігівським окружним адміністративним судом.

Крім того, прокурори виявляють випадки дискримінації місцевими органами влади дітей пільгових категорій залежно від місця проживання. Зокрема, суд погодився з доводами прокуратури та скасував рішення Вознесенівської міськради Миколаївської області про встановлення підвищеної плати за навчання для дітей з сільської місцевості у комунальних навчальних закладах міста, яка в понад 30 разів перевищувала вартість навчання для дітей з міста – 1600 грн проти 48 грн.

Реформа децентралізації, що стартувала в Україні майже 6 років тому, передбачає створення в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) служб у справах дітей та передачу їм повноважень від органів опіки та піклування. Однак, наразі вони створені лише у 10% громад, через що нагальні питання захисту прав дитини, особливо соціально вразливих категорій, представлення її інтересів у більшості територіальних громад залишаються без належної уваги.

Другие новости