ПоддержатьУкраїнська

Реформа СБУ враховує сучасні вимоги до безпеки – Сергій Пунь

StopCor
StopCor

StopCor

Реформа СБУ враховує сучасні вимоги до безпеки – Сергій Пунь

Розпочата реформа Служби безпеки України враховує сучасні вимоги до безпеки, кращі стандарти західних спецслужб та унікальний досвід, набутий за період гібридної війни проти РФ. Таку думку висловив заступник керівника з питань реформування СБУ Сергій Пунь у своїй статті для вітчизняних ЗМІ.

«Насправді єдиних регламентів і директив, а тим більше стандартів ЄС щодо спецслужб, не існує. Ми з повагою ставимось до досвіду наших колег, активно його вивчаємо. Однак кожна країна шукає свій варіант облаштування системи безпеки. Тож законопроєкт, поданий Президентом, – це спроба поєднати кращий світовий досвід та українські традиції у сфері безпеки», – зазначив Сергій Пунь.

Він підкреслив, що коли у країні шостий рік триває війна, безпекові експерименти недоречні. Відтак реформа СБУ має на меті не розширити  повноваження, а підвищити ефективність її роботи. Це необхідно для захисту держави та громадян, коли світ протидіє невідомим досі загрозам.

Одним з викликів нового рівня Сергій Пунь назвав пандемію коронавірусу. «Це, звісно, не причина для паніки, але виклик для держав і їхніх спецслужб. Він тільки підкреслює – світ вже змінився. І сфера безпеки повинна швидко адаптуватися до нових умов», - наголосив він.

Пріоритетними у діяльності СБУ стануть характерні для спеціальної служби контррозвідка, боротьба з тероризмом, кібербезпека і захист державної таємниці.

Окремо Сергій Пунь звернув увагу на деяку нелогічність заяв окремих експертів: з одного боку вони вимагають максимально обмежити повноваження Служби щодо протидії економічній злочинності, а з іншого – більш жорстких дій від СБУ. За нинішніх умов, наприклад, – протидії контрабанді медичних товарів.

«І ми, звісно, реагуємо – тільки нещодавно виявили 80 тисяч респіраторів на 3,4 мільйона гривень та 40 тисяч медичних халатів на майже 1,3 мільйона гривень. Та й партії підроблених тестів заблокували. Але ж виникає логічне запитання: як ефективно протидіяти схожим випадкам у майбутньому, якщо Службу позбавлять цих повноважень? Кому їх передадуть? Та чи матиме це результат?», - пише Сергій Пунь.

Нагадаємо, проєкт закону «Про Службу безпеки України» подано Президентом до парламенту 10 березня. Він містить системні нововведення, які дозволять українській спецслужбі перейти на якісно інший формат у своїй діяльності. Голова Служби Іван Баканов висловив сподівання, що Верховна Рада розгляне законопроєкт найближчим часом як невідкладний.

Другие новости