ПоддержатьУкраїнська

Роман Бочкала: найнегідніші прояви корупції - на побутовому рівні

StopCor
StopCor

StopCor

Роман Бочкала: найнегідніші прояви корупції - на побутовому рівні

Роман Бочкала, журналіст телеканалу "Інтер" і координатор проекту "Стоп Корупції", розповідаючи про ідею створення проекту зазначає, що виникла вона після приїзду із зони АТО до Києва.

Координатор проекту устиг побувати в кількох гарячих точках по всьому світу, поки війна не почалася в Україні. Журналіст вирушив на Донбас після захоплення будівлі СБУ в Луганську.

- Тоді це вже було небезпечно для українських репортерів. За спиною стояли хлопці з битами, які не вірили, що у прямому ефірі я говоритиму правду, - пригадує журналіст і зазначає, що зараз знаходиться в зоні бойових дій більше, ніж у Києві.

Конфлікт на Сході України журналіст порівнює із заворушеннями у Сирії, адже у двох країнах збройні протистояння розпочалися із революційних настроїв. Проте в Україні військових конфлікт на Сході суттєво не змінив суспільних устроїв у цивільному житті.

- В певний момент війна витіснила все інше, проте одного разу я приїхав до Києва і помітив, що у цивільному житті нічого не міняється і корупція продовжує існувати, депутати як брали, так і беруть хабарі , не дивлячись на те, що одягнули вишиванки, - розповідає Роман Бочкала. - За розслідування корупційних справ і схем одразу ж взялися журналісти і на сьогодні в ефірі багатьох каналів виходять програми, які спрямовані на викриття фактів корупції.

Журналісти не повинні підміняти собою органи міліції чи прокуратури і творити правосуддя, а з правової точки зору - творити беззаконня, - тому активісти й вирішили задля боротьби з корупцією створити проект, вважає координатор "Стоп Корупції".

- Корупція - це явище не настільки кримінальне, як соціальне, люди дають та беруть хабарі через відсутність нормальних доходів. Якщо ми хочемо побороти корупцію у прокуратурі чи фіскальній службі, потрібен вищий рівень зарплат, - каже журналіст. - Корупція повинна стати чимось таким, що буде неприйнятним, цього і варто досягнути.

Найнегідніші прояви корупції - серед звичайних людей, наприклад, у школах, вважає журналіст. Тобто це побутова корупція, її потрібно побороти насамперед, тому й увага активістів організації сконцентрована на ній.

- Часу вкрай мало, а держава у тій ситуації, коли вже не можна розслаблятися, корупція розколює суспільство, - додає Роман Бочкала, - Тому, якщо так триватиме і далі, то прогнози будуть дуже невтішними, особливо за наявності зовнішнього ворога.

Другие новости