ПоддержатьУкраїнська

СБУ викрила власних співробітників на незаконній передачі коштів терористичній організації «ДНР»

StopCor
StopCor

StopCor

СБУ викрила власних співробітників на незаконній передачі коштів терористичній організації «ДНР»

Оперативники Головного управління внутрішньої безпеки СБ України викрили у районі проведення операції Об’єднаних сил власних співробітників, які можливо причетні до організації незаконної передачі грошей терористичній організації «ДНР».

СБ України отримала інформацію, що двоє співробітників Служби систематично  одержують від представників ДНР хабарі за організацію незаконного переміщення готівки на тимчасово окуповані території.

3 квітня 2020 року після отримання частини неправомірної вигоди правоохоронці затримали двох фігурантів згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. У зловмисників вилучено 6,4 мільйона російських рублів, що за курсом НБУ становить приблизно 2,3 мільйона гривень, які вони намагались передати через лінію розмежування на тимчасово окуповану територію Донецької області.

Триває досудове розслідування щодо сприяння фінансуванню тероризму в особливо великих розмірах, вчиненого організованою групою осіб та надання неправомірної вигоди службовій особі за ч. 3 ст. 258-5 та ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України.

Операція із викриття  зловмисників  проводилась спільно зі слідчими територіального управління ДБР, розташованому в Краматорську під процесуальним керівництвом військової прокуратури сил ООС.

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську, затримали старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах Управління Служби безпеки України у Волинській області та його спільника за сприяння фінансуванню тероризму в особливо великому розмірі, вчиненого організованою групою осіб та надання неправомірної вигоди службовій особі (ч. 3 ст. 258-5 та ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України).

За попередньою інформацією, працівник СБУ систематично надавав військовослужбовцям, які виконують завдання на лінії розмежування в умовах ведення бойових дій, хабарі за неперешкоджання незаконному переміщенню готівки через лінію розмежування.

3 квітня 2020 року після надання чергової частини неправомірної вигоди в сумі 28 тис грн підполковника СБУ та його спільника затримано у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

У затриманих вилучено 6 млн 400 тис російських рублів, що за курсом НБУ становить близько 2 млн 300 тис грн, які вони намагались передати через лінію розмежування на тимчасово окуповану територію Донецької області.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Військова прокуратура об’єднаних сил. Оперативний супровід – Управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України.

У разі доведення вини, затриманомим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Другие новости