ПоддержатьУкраїнська

СБУ затримала організатора та учасників угруповання, які викрадали і катували людей у так званих «центрах реабілітації»

StopCor
StopCor

StopCor

СБУ затримала організатора та учасників угруповання, які  викрадали і катували людей у так званих «центрах реабілітації»

Служба безпеки України блокувала діяльність організованої злочинної групи, яка під прикриттям лікування різних форм залежності викрадала і незаконно позбавляла волі громадян. Під час спецоперації співробітники СБУ звільнили 145 в’язнів з так званих «центрів реабілітації» у Рівненській і Тернопільській областях.

За даними слідства, до складу угруповання входило 24 мешканця з різних регіонів країни, серед яких раніше засуджені за вчинення тяжких злочинів. Упродовж 2019-2020 років фігуранти приймали «замовлення» на примусове лікування від родичів громадян, які страждають від наркотичної, алкогольної або іншої залежності. Своїх «пацієнтів» зловмисники викрадали і звозили до спеціальних приміщень, облаштованих у 6 орендованих будинках з порушенням встановлених санітарних норм.

Учасники групи забороняли потерпілим вільно пересуватися і примушували їх працювати на різних об’єктах будівництва. До «порушників режиму» зловмисники застосовували фізичне насильство і катування.

Під час спецоперації співробітники СБУ затримали відповідно до ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України організатора та активних учасників угруповання. Також правоохоронці провели майже 30 обшуків у помешканнях фігурантів і місцях незаконного утримання людей.

Наразі вже повідомлено про підозру 24 зловмисникам за ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 127 (катування) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. 

Спецоперація проводилась спільно з Національною поліцією під процесуальним керівництвом прокуратури Рівненської області.

Другие новости