ПоддержатьУкраїнська

Сесія Ізюмської міськради поділила 9 мільйонів, оминувши соціальні проєкти

Наталья Полынкова
Наталья Полынкова

Региональный редактор

Сесія Ізюмської міськради поділила 9 мільйонів, оминувши соціальні проєкти

22 жовтня сесія Ізюмської міської ради поділила більш як 9 млн грн надлишкових надходжень до бюджету на потреби комунальних підприємств і управлінь міськради. Натомість проігнорувала соціальні ініціативи, запропоновані ізюмським депутатом і керівником місцевого осередку «Стоп корупції» Юрієм Козловим. Активіст розкритикував рішення сесії.

 16-та сесія Ізюиської міської ради Фото: офіційний сайт м.Ізюм

16-та сесія Ізюмської міської ради вкотре проігнорувала соціальні проєкти, запропоновані опозиційним до міської більшості депутатом Юрієм Козловим. Усі проєкти пройшли депутатські комісії, утім кілька місяців їх просто не виносять до розгляду на сесіях. Натомість надлишок бюджетних надходжень за жовтень розподілили на комунальні підприємства й управління міськвиконкому.

Дерибан бюджету та нехтування потребами людей – так назвав позицію більшості в міськраді ізюмський стопкорівець.

Він проаналізував сесію та дійшов висновку про те, що міський голова та депутатська більшість намагаються ввести в оману населення міста.

Цікаво, що на початок сесії міський голова Валерій Марченко виніс розгляд земельних питань.

«Перед початком роботи сесії Ізюмський міський голова Валерій Марченко запропонував депутатам спочатку розглянути земельні питання, на ухвалення яких необхідно дві третини голосів. Адже наприкінці сесії багато хто з депутатів від ОПЗЖ та "Блоку Світличної" залишає залу засідань, не дочекавшись розгляду цих питань. Більшість депутатів підтримали цю пропозицію. Але під час розгляду цих питань, як і минулого разу, необхідної кількості голосів не вистачило для ухвалення 10 проєктів рішень щодо регулювання земельних відносин. Слід зазначити, що протягом трьох засідань сесій Ізюмської міської ради вже 42 громадянина не отримали позитивне рішення стосовно свого земельного питання», — йдеться на офіційному сайті міськради.

Через неможливість ухвалити земельні питання лояльна до мера більшість депутатів Ізюмської ради вирішила звернутися до Верховної Ради України з проханням  повернути попередню норму закону, де для ухвалення земельного рішення необхідна більшість депутатів, а не дві третини.

Звернення зачитав депутат Володимир Мацокін.

На 16-й сесії Ізюмської міськради Юрій Козлов виступив із пропозицією включити до порядку денного низку соціальних проєктів.

Зокрема, ініціативи стосуються зниження вартості води й опалення для населення, скасування перевірок водомірів коштом споживачів, транспортування газу, забезпечення безплатного проїзду пенсіонерів на транспорті, виділення коштів погорільцям і самотнім матерям, виплат відшкодувань за рішеннями судів, перевірка роботи  КП «Благоустрій міста Ізюм», а також роботи влади у сфері боротьби з пандемією.

Депутат зазначив, що всі ці проєкти розглянуті на депутатських комісіях, є на сайті, утім промерська більшість не включає їх до порядку денного кількох сесій.

Жодну з ініціатив лояльна до мера більшість не підтримала.

Козлов проаналізував розгляд фінансових питань, які ухвалили депутати на сесії.

«1. Зміни до програми соціально-економічного розвитку громади. Оприлюднені нікому не відомі фантастичні цифри бюджетів різних рівнів, без жодного підтвердження та підрахунків. Як повідомила доповідачка, начальниця управління Алла Заранек, «вона так бачить». Черговий блеф і імітація роботи чиновників.

 1. Зміни до програми фінансової підтримки комунальних підприємств, чергове прогнозують виділення грошей у розмірі 40 млн грн на рахунок Ізюмської тепломережі коштом міського бюджету. Звідки взяти ці гроші, які соціальні програми будуть знищені – відповіді ніхто не надав», — розповідає Юрій Козлов.
 2. https://www.facebook.com/100013137638835/videos/409658800816665/

  Вишенькою  на торті сесії став розподіл грошей від перевиконання бюджету за жовтень 2021 року.

  «Частину коштів, отриманих у результаті перевиконання, розподілено на оплату енергоносіїв, зокрема, на оплату за тепло в дитячих садочках, лікарнях, у закладах соціальної інфраструктури тощо. Завдяки цьому опалювальний сезон розпочався вчасно. Також частина коштів була направлена на заробітну плату працівникам освіти та інших бюджетних установ», — ідеться в офіційному повідомленні міськради.

  Борець із корупцією Юрій Козлов заявив про маніпуляцію та дерибан бюджету.

  «Черговий дерибан бюджетних коштів, а їх за жовтень більш як 9 млн ваших податків.

  Так ось, 8250956 грн із 9027306 грн перевиконання бюджету за жовтень 2021 року спрямовано на заробітну платню та комуналку чиновників і управлінь. При цьому протягом 10 місяців 2021 року перевиконання бюджету склало 30 млн грн. І всі ці гроші громади поділені на чиновників і потреби чиновників… Бюджет має працювати на людей, а не на потреби влади», — резюмував ізюмський стопкорівець.

  Нагадаємо:

  • «СтопКор» повідомляв, що 22 вересня в Ізюмі на сесії міської ради розподілили 20 млн позапланових надходжень бюджету. Ізюмська міська рада виділила 1 млн на премії, 1,2 млн — виконкому, а людям, які втратили житло через пожежу – по 3000, та й те – під тиском опозиційних до мера депутатів.
  • Також, як раніше повідомляв «СтопКор», пожежа в Ізюмі знищила будівлю гуртожитку у пров. Толстого, 3. Там мешкали 10 родин. Депутати звернулися до міського голови з ініціативою скликати позачергову сесію міськради та спрямувати компенсацію у розмірі 100 000 грн кожній родині, а також надати тимчасове житло для постраждалих, дехто з яких був змушений дві доби ночувати біля згорілого будинку.

  Другие новости