Для активістів «СтопКору» розпочався другий модуль «Школи громадянської освіти». Другий етап навчання розпочався з теми круглих столів. Подробиці повідомила журналістка «СтопКору» Дарина Ткачук.
«Доцент кафедри політології НаУКМА, директор інституту громадянської освіти Людмила Зубрицька детально розказала активістам, що таке круглий стіл, як його організувати та які основні цілі такого заходу: зібрати партнерів й обговорити найактуальніші корупційні проблеми, які надалі будуть вирішуватися. Також повідомила, яка роль модератора, доповідачів та ЗМІ на круглих столах. Про тему політичних протестів і державної політики у світі на модулі розповідав доцент кафедри політології НаУКМА Іван Гомза.
Активісти "Стоп корупції" активно брали участь в обговоренні тем модуля та ставили запитання, що цікавлять. Представники проекту показали велику обізнаність у процесі організування круглих столів, адже вже мають потрібний досвід. Другий модуль Школи громадянської освіти для активістів буде проходити з 16 по 18 березня», – зазначила журналістка.
Нагадаємо, ще наприкінці січня за підтримки Євросоюзу для громадських активістів з різних куточків України розпочали проект, який називається Школа громадянської освіти. Його метою є обізнаність громадськості у питаннях боротьби з корупцією в Україні.
"Для того, щоб зрозуміти, як боротися з корупцією – потрібно розуміти, яким чином вона з’являється. Тому ми запроваджуємо навчання, яке буде сприяти обізнаності в політичних процесах, обізнаності в правах громадянського суспільства і його представників", – зазначила один зі спікерів – Людмила Зубрицька – доцент кафедри політології НаУКМА, директор інституту громадянської освіти.
Додамо, що у січні цього року представники центрального офісу ГО "Стоп корупції" спільно з тридцятьма активістами з вісімнадцяти регіональних представництв проекту з усієї України відкрили та провели перші дні навчання у «Школі громадянської освіти". Команда ГО «Стоп корупції» заснувала та запустила роботу унікальної «Школи громадянської освіти». Реалізація ініціативи стала можливою завдяки підтримці Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI).
«Школа громадянської освіти дозволить підвищити спроможність місцевих громад протидіяти корупції та сприятиме антикорупційним реформам на місцевому рівні. У результаті цього проекту громадські активісти з ГО «Стоп корупції» навчаться досліджувати корупційні ризики у місцевих органах влади, проводити розслідування корупційних вчинків і конфліктів інтересів, залучати громадськість до протидії корупції та досягати успіху у реформуванні місцевої влади», – зазначають автори ідеї зі «Стоп корупції».