ПоддержатьУкраїнська

Швейцарська "дочка" Нібулона в епіцентрі скандалу

StopCor
StopCor

StopCor

Швейцарська 'дочка' Нібулона в епіцентрі скандалу

У 2009 році народний депутат України  6-го скликання Геннадій Задирко звинуватив компанію «Нібулон» в офшорних іграх, в результаті яких компанія одержала повернення ПДВ в розмірі 239 млн гривень, а податків сплатила лише 75 млн гривень. І ще один нюанс: до початку 2017 року номінальним директором швейцарської Nibulon SA був мешканець міста Невшатель Девід Кларк. Його прізвище стало відомим, відколи журналісти в рамках всесвітньо відомого журналістського розслідування «Панамагейт» звинуватили Кларка у співпраці з офшорними фірмами російських зернотрейдерів. 

Швейцарська ''дочка'' Нібулона в епіцентрі скандалу

У 2017 році Олексій Вадатурський раптово і без пояснень звільняє Девіда Кларка з посади директора Nibulon SA.  А все тому, що його прізвище засвітили в російському офшорному скандалі зернотрейдерів. Та це звільнення можна називати тільки формальним.

Але є один цікавий факт: за адресою, де офіційно зареєстрована і фактично знаходиться фірма Nibulon SA, проживає якась родина Кларків. Журналісти приходили декілька днів поспіль за цією адресою,  щоб переконатися, що це саме той Кларк, який був директором швейцарського «Нібулона», але їм ніхто так і не відчинив.

Також на вхідних дверях у будівлю журналісти знайшли табличку з прізвищем «Олексій та Раїса Вадатурські». «СтопКор» відправив запит в міграційну службу Швейцарії, аби дізнатися, на яких підставах сім’я Вадатурських проживає у цій країні. Та чи мають вони намір переїздити туди жити взагалі. Всі деталі напрацювань будуть обов’язково показані в наступних випусках «Стоп Корупції». А поки чекаємо офіційної відповіді.

Деталі власного розслідування «Стоп Корупції» дивіться у сюжеті.

https://youtu.be/-o6kjc2WyAk

Другие новости