ПоддержатьУкраїнська

Скандальна чиновниця з Чорноморська, яку "СтопКор" викрив на аферах із землею, відхрестилась від звинувачень

StopCor
StopCor

StopCor

Скандальна чиновниця з Чорноморська, яку 'СтопКор' викрив на аферах із землею, відхрестилась від звинувачень

Начальниця відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Чорноморської міської ради на Одещині Олена Липач відкинула звинувачення у земельних аферах. Про це чиновниця заявила під час спілкування із активістами «Стоп корупції», які наразі перебувають у Чорноморську.

«Липач вийшла до нас. Нервувалась і погрожувала, що подасть до суду.

Ми поспілкуватись стосовно забудов по вул. Морській та вул. Приморській, (9-ий і 5-ий мкр) вона запевняє, що це були дозволи, видані до того, як вона прийшла на цю посаду. Стосовно зв’язків з чоловіком сказала єдине: їх пов’язує тільки спільна дитина. Всі закиди спростовувала. Як варіант, завтра разом з людьми повторно зайдемо до неї і нехай люди особисто її запитають про все», – розповіли активісти «Стоп корупції».

Скандальна чиновниця з Чорноморська, яку ''СтопКор'' викрив на аферах із землею, відхрестилась від звинувачень

Нагадаємо, раніше у прокуратурі Чорноморська Одеської області зареєстрували заяву активістів «Стоп корупції» з корупційним досьє на начальницю відділу державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області Олену Липач.

За даними розслідування журналістів, чиновниця спільно з чоловіком за гроші допомагає громадянам у вирішенні земельних питань. Очільник відомства запевнив представників проекту, що у разі підтвердження фактів злочину у прокуратурі відкриють кримінальне провадження. Деталі повідомив правозахисник «Стоп корупції» Ігор Бондарчук.

"Ми поспілкувались із головним прокурором Чорноморська. Надали усі факти та підтвердження корупційних злочинів з боку подружжя Липачів. Правоохоронець зазначив, що у відомстві ретельно перевірять усі наведені обставини, а в разі підтвердження фактів порушення законодавства з боку чиновниці та її чоловіка відкриють кримінальне провадження», – розповів правозахисник "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

Нагадаємо, журналісти «СтопКору» викрили цілий сімейний підряд, який у припортовому Чорноморську промишляє видачею липових дозволів на нелегальні прибудови. Автор розслідування Олександр Мамай через інсайдерів у Чорноморській міськраді розкрив усі злочинні схеми начальниці відділу ДАБІ Олени Липач, її чоловіка та помічника-«рєшали». Окрім продажних чиновників, які за гроші «узаконюють» нелегальні будівлі, у Чорноморську існує кілька схем з отримання землі в обхід законів.

"Перша схема – цінні землі виділяють на кооперативи. Однак це не кооперативи учасників АТО, вчителів або тих, кому нема де жити. Друга «накатана» схема – комунальні підприємства, вони отримують землю без конкурсу. Під час будівництва або реконструкції комунальних та державних установ обов’язково готується проектно-кошторисна документація. Але якщо вартість робіт до 300 тисяч гривень – експертиза цієї документації – необов’язкова. Тоді й з’являються грошові маніпуляції – по-народному «відкати». Будматеріали раптово дорожчають, у робітників – зарплати як у ЄС. Якщо ж кошторисна вартість об’єктів – понад 300 тис. грн, їх просто ділять на частини, щоб не перевищувати ліміт", – зазначає автор сюжету Олександр Мамай з посиланням на інформацію інсайдерів.

Другие новости