ПоддержатьУкраїнська

Слідча Миколаївської поліції відповість у суді за незаконне затримання громадянина

StopCor
StopCor

StopCor

Слідча Миколаївської поліції відповість у суді за незаконне затримання громадянина

Слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, завершено досудове розслідування стосовно слідчої СВ Інгульського відділу поліції Головного управління Нацполіції в Миколаївській області. Вона обвинувачується у незаконному затриманні громадянина   (ч. 1 ст. 371 КК України).

За даним  слідства, 5 квітня 2018 року слідчою було затримано громадянина за підозрою у вчиненні крадіжки в порядку п. 2 ч. 1 ст. 208 КПК України - після вчинення злочину.

Ухвалою слідчого судді від 6 квітня 2018 року затримання громадянина визнано незаконним та його звільненого з-під варти. Підставою для прийняття такого рішення стало те, що потерпілого затримано 5 квітня 2018 року за підозрою у вчиненні злочину, який було скоєно 27 лютого 2018 року, що суперечить вимогам п. 2 ч. 1 ст. 208 КПК України.

Фактичне затримання громадянина було здійснено одразу після його звільнення з Держустанови «Миколаївський слідчий ізолятор», куди він був поміщений на підставі ухвали слідчого судді у зв'язку з обранням запобіжного заходу у кримінальному провадженні, досудове розслідування якого також здійснювалося вищезгаданою слідчою.

2 жовтня 2020 року обвинувальний акт направлено до суду.  

У разі доведення вини підозрюваній загрожує покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років або обмеження волі на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснював Департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про катування та інші серйозні порушення прав громадян з боку правоохоронних органів Офісу Генерального прокурора, оперативний супровід – Миколаївське Управління ДВБ Нацполіції України.

Другие новости

Чиновник ВЛК и дельцы, которые прятали 'клиентов' в такси: СБУ разоблачила новые схемы для уклонистов

Чиновник ВЛК и дельцы, которые прятали "клиентов" в такси: СБУ разоблачила новые схемы для уклонистов

В результате комплексных мероприятий в разных регионах Украины задержаны организаторы сделок. Среди них – должностное лицо военно-врачебной комиссии и несколько уголовников