ПоддержатьУкраїнська

Справу піщаних браконьєрів із Пухівки на Київщині передали до суду

StopCor
StopCor

StopCor

Справу піщаних браконьєрів із Пухівки на Київщині передали до суду

Матеріали справи про незаконний видобуток піску на березі Десни у селі Пухівка Броварського району передали до прокуратури Київської області. Про це журналісти проекту дізнались під час візиту до ГУ Нацполіції у Броварському районі.

Подробиці повідомив журналіст "СтопКору" Сергій Медяник.

"Ми вирішили перевірити, як просувається розслідування справи про нелегальний видобуток піску у кар'єрі в селі Пухівка, що у Броварському районі. Для цього навідались до районного управління поліції. Нам повідомили, що всі зібрані матеріали по Пухівці забрала прокуратура Київської області на вивчення. Провадження у ЄРДР поки не зареєстровано, це питання на погодженні в обласній прокуратурі", – розповів журналіст Сергій Медяник.

Додамо, після акції "Стоп корупції" представники екологічної служби Київської області планують провести виїзне засідання у Пухівці через незаконний видобуток піску. Перевірку організують не раніше 10 березня.

Нагадаємо, активісти"Стоп корупції" провели контрольну закупку 10 тонн річкового піску у точці в селі Пухівка Броварського району. В обмін на гроші активісти не отримали жодних офіційних документів і викликали на місце видобутку правоохоронців.

"Інформацію про діяльність браконьєрів у Пухівці ми отримали від місцевих жителів. Підприємці проводять на березі Десни намив, складування та продаж піску. Самі бізнесмени стверджують, що працюють офіційно, проте на руках мають лише копії документів. Також за словами копачів, землю вони отримали від комунального підприємства, але у такому випадку у Пухівці мали б провести громадські слухання, а цього зроблено не було.

Окрім того, з моменту початку робіт, за словами місцевих, бізнесмени змістились уздовж берегової лінії. Люди скаржаться на нелегальну діяльність копачів та на те, що ваговози розбивають дороги. "СтопКор" за 5 годин зйомок нарахував 120 вантажівок, які вивозили пісок з точки. Щоб вивести нелегалів на чисту воду, було проведено контрольну закупку, журналісти придбали 10 тонн піску, за кожну підприємці правлять по 90 грн.

Жодних документів, товарних чеків абощо при купівлі нам не надали, відтак ми припускаємо, що піщані нелегали не лише порушують норми природоохоронного законодавства, а ухиляються від сплати податків", – нагадав деталі спецоперації "СтопКору" журналіст.

Активісти "Стоп корупції" виклали на місце видобутку слідчо-оперативну групу, правоохоронці опломбували техніку та віддали її на відповідальне зберігання власникові. Також як речовий доказ до справи долучили придбаний "СтопКором" пісок.

Справу піщаних браконьєрів із Пухівки на Київщині передали до суду
Справу піщаних браконьєрів із Пухівки на Київщині передали до суду
Справу піщаних браконьєрів із Пухівки на Київщині передали до суду

Другие новости