ПоддержатьУкраїнська

США передадуть Україні Javelin, але не для фронту

StopCor
StopCor

StopCor

США передадуть Україні Javelin, але не для фронту

У США занепокоїлись з приводу того, що американські комплекси Javelin через Україну можуть потрапити в руки Росії. В результаті сепаратисти можуть використати зброю не лише проти українців, а й американців.

Новину повідомляє The Wall Street Journal.

Відоме видання розповіло про умови передачі Україні переносних комплексів Javelin. Як зазначається, американська сторона уважно вивчає це питання. Наразі відомо, що США побоюються з приводу того, що переносний протитанковий ракетний комплекс "Джавелін" може потрапити до рук Росії.

У зв'язку з цим Javelin передадуть у далекі від фронту частини України. Так, зброя, призначена для ураження бронетехніки та повітряних суден, таких як вертольотів, не буде використовуватися для наступальних операцій, щоб її не залишили російським найманцям.

До слова, у 2014 році США дали Україні радарні системи для виявлення розташування ворожої артилерії. Однією з таких установок заволоділи бойовики РФ. Тим часом у ЗСУ доповіли, що перед відступом у Дебальцевому частини радарної системи були знищені.

Крім того, The Wall Street Journal наводить приклад, коли у 2008 році американське обладнання, яке було передане Грузії для захисту від російської агресії, знайшли на російських базах. Навіть більше, деякі елементи обладнання були помічені на чорному ринку в Тбілісі.

Редактори видання особливо наголосили на тому, що у США розуміють, що сепаратисти можуть використати їхню зброю проти американської техніки. Нагадаємо, адміністрація президента США Дональда Трампа схвалила поставки Javelin Україні на початку листопада минулого року. Крім того, в кінці грудня 2017-го року стало відомо, що американська сторона надасть українській 35 пускових установок і 210 ракет Javelin.

Другие новости