ПоддержатьУкраїнська

Столтенберг прокоментував кібератаку на Україну

StopCor
StopCor

StopCor

Столтенберг прокоментував кібератаку на Україну

Хакерська атака невідомим досі вірусом, здійснена на глобальну комп'ютерну мережу України, показує, наскільки НАТО потрібно зосередитися на підтримці цієї країни-парнера. Альянс допоможе Україні захиститися від подібного в майбутньому. Про це заявив генсек НАТО Йенс Столтенберг на прес-конференції в Брюсселі напередодні зустрічі міністрів оборони країн Альянсу.

Новину повідомляє "Преса України".

"Ми бачили нові глобальні кібератаки в травні й в останні дні, це лише підтверджує необхідність активізації зусиль в сфері кібероборони, включаючи активізацію роботи з партнерами", – сказав він.

"НАТО допомагає Україні, з цією метою було створено трастовий фонд з кібербезпеки. Атака, яку ми бачили, значно підвищує важливість підтримки України. Ми продовжимо це робити й це важлива частина нашої співпраці", – додав він.

Тим часом в Кабміні заявили, що кібератаку зупинили та зараз працюють над відновленням втрачених та пошкоджених даних.

Нагадаємо, у вівторок стало відомо про атаки вірусу під назвою Petya.A на мережі українських банків та великих компаній.

Головними цілями нового вірусу стали Україна та Росія. Але вірус також зафіксований в Польщі, Італії, Великобританії, Литві, Німеччині, Франції та США.

За фактом потужної кібератаки відкрито кримінальне провадження за статтею "несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів) і комп'ютерних мереж".

Служба безпеки України опублікувала інформацію про те, як працює вірус і як від нього вберегтися.

Другие новости