ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" дізнався, як у Марганці "відмазали" депутата міської ради від статті за пияцтво за кермом

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' дізнався, як у Марганці 'відмазали' депутата міської ради від статті за пияцтво за кермом

Марганецький міськрайонний суд закрив справу про керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння з боку депутата міської ради Швеця. Суд нібито не зайшов доказів того, що політик був «під мухою». Дату та час засідань у цій справі попри анонсовану відкритість процесу ретельно приховували, процес перенесли на невизначений термін. Про це стало відомо активістам марганецького осередку «Стоп корупції», які слідували за справою.

«Ми намагались потрапити на судові засідання. Але вони чомусь почали постійно переноситись, а згодом і взагалі зникли з списку справ, призначених до розгляду. На наші запитання на яку дату перенесено – відповідей не отримували. І ось 21.12.2017 р. в Єдиному Державному реєстрі судових рішень з’являється постанова, що 18.12.2017 р. відбулось судове засідання з розгляду цього протоколу, згідно з яким голова Марганецького суду Хомченко С.І. виправдала пана Швеця А.С. і закрила провадження у справі, оскільки факт керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння не було доведено. Згідно з цією ж постановою, суддя начебто встановила з показу свідків, що пан Швець А.С. лише знаходився біля автомобіля, а керував ним його батько, який, під’їхавши до магазину, пошкодив колесо і викликав сина.

''СтопКор'' дізнався, як у Марганці ''відмазали'' депутата міської ради від статті за пияцтво за кермом

І ось, повіривши в свою безкарність, вседозволеність та всемогутність, пан Швець подав до суду позов про скасування постанови про притягнення його до відповідальності за ст..126 КУпАП, яка стосувалась все тієї ж події. Справа потрапила до судді Марганецького суду Тананайської Ю.А. І ось 22 січня 2018 р. позов Швеця Андрія Сергійовича до поліцейських Марганецького відділення ГУНП в Дніпропетровській області про визнання протиправною та скасування Постанови про адмінпорушення не задоволено – тобто Швець А.С. керував транспортним засобом та не надав документи. Тоді як це зрозуміти – випадок один і той же – в першому випадку не керував, а в другому керував?

Провівши своє розслідування, ми встановили: про випадок із судом за ст. 126 – нема чого і прописувати – все виконано в рамках Закону. А ось про перший за ст. 130 – є над чим замислитись.

По-перше – постійні переноси судових засідань головою суду Хомченко С.І. і взагалі закритість процесу – дата розгляду справи була відсутня і на сайті судової влади, і на дошці інформації в приміщені суду.

По-друге – свідки в цій справі були неповнолітні та опитані суддею в судовому засідання без присутності батьків.

По-третє – на клопотання патрульних про перенос справи для допиту їх в якості свідків – відмовлено. Патрульні бажали надати покази підтвердження правопорушення та брехливості показів батька Швеця, що він керував автомобілем. А суддя чомусь і не бажала всебічно розглянути справу.

Нам відомо, що в цих справах є відеодокази правопорушення. Це і записи з камер відеоспостереження, де чітко видно, що з автомобіля ніякий батько не виходив і до приїзду патрульних пан Швець там спав. Також з відео свідків видно, в якому стані перебував пан Швець. Ми можемо опублікувати лише частину відео, яка є найбільш пристойною», – зазначили у «Стоп корупції».

https://youtu.be/VQIjpgwxVl8

Нагадаємо, у ніч з 17 на 18 листопада 2017 року, приблизно опівночі, біля супермаркету «АТБ», що знаходиться по вулиці Бульварна в м. Марганець, сталася кричуща подія, яка ледь не призвела до непоправних кривавих наслідків. До вищевказаного магазину під’їхав автомобіль Suzuki Grand Vitara, з якого практично «випав» заступник голови правління ПАТ МГЗК, голова бюджетної комісії, член політичної партії «Відродження» та депутат Марганецької міської ради – Швець Андрій Сергійович.

«Небайдужі мешканці, не роздумуючи, викликали за номером «102» працівників поліції. Прибувши на місце події, патрульні, як і вимагає того закон, склали два адміністративні протоколи про скоєння правопорушення за ст. 130 КУпАП – Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції та ст.126 КУпАП – Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред'явила їх для перевірки – та передали ці протоколи керівнику Марганецького відділення НВП ГУНП в Дніпропетровській області Яровому Р.В. У зв’язку з неабияким розголосом в ЗМІ, протокол за ст. 130, згідно із законом, він змушений був передати на розгляд суду. Згідно з автоматичним розподілом справ, була визначена суддя, яка повинна була його розглянути – це  голова Марганецького суду Хомченко С.І.», – нагадали обставини справи у «Стоп корупції».

«Ми вбачаємо в справі за ст. 130 КУпАП зговір депутата Швеця А.С., його батька – Швеця С.І., керівника Марганецького відділення НВП ГУНП в Дніпропетровській області Ярового Р.В. (бо він навіть не подав апеляційну скаргу), в діях якого вбачаються ознаки кримінального правопорушення за ст..256 КК України – Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності та голови Марганецького суду Хомченко С.І., в діях якої вбачаються ознаки кримінального правопорушення за ст. 375 КК України – Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови», – зазначили активісти марганецького осередку «Стоп корупції».

З цього приводу представники проекту планують звертатись до Генерального прокурора Луценка Ю.В., міністра МВС Авакова А.Б., голови Національної поліції Князєва С.М., директора НАБУ Ситника А.С.

Також стосовно дій судді буде направлена скарга до Вищої ради правосуддя.

''СтопКор'' дізнався, як у Марганці ''відмазали'' депутата міської ради від статті за пияцтво за кермом

Другие новости