ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" добився відкриття справи на керівників ДП "Артемсіль" через смерть працівника на підприємстві

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' добився відкриття справи на керівників ДП 'Артемсіль' через смерть працівника на підприємстві

Юристи «Стоп корупції» добились розслідування справи про нещасний випадок на ДП «Артемсіль» на Донеччині. Про загибель працівника представники проекту дізнались від інсайдерів. За даними джерел, справу через місяць після трагедії намагались зам’яти нібито через так звану відсутність ознак злочину.

Про подробиці справи, дії представників проекту та реакцію правоохоронних органів області повідомили юристи «Стоп корупції».

«6 грудня юристами «СтопКору» до місцевої прокуратури було направлене повідомлення про вчинення злочину службовими особами ДП «Артемсіль». За результатами розгляду звернення, прокуратурою Донецької області розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 272 КК України «порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людей».

Від небайдужих інсайдерів ми отримали  інформацію щодо недбалого та неефективного керівництва підприємством з видобутку солі ДП «Артемсіль» (м. Соледар Донецької обл.), через що, окрім економічних негараздів на підприємстві, 29 листопада 2017 р. ще додалась смерть працівника в шахті ліфта.

Після перевірки інформації через Держпраці факт загибелі працівника підтвердився. Крім того, за свідченням джерел, вказаний нещасний випадок трапився саме через недбалість та грубі порушення техніки безпеки керівниками підприємства різного рівня. А обставини загибелі надійно приховують від громадськості, родичів та перевірки.

На запит до місцевої поліції була отримана відповідь, що 30 листопада за фактом вказаної смерті працівника було порушено кримінальне провадження за ст.115 КК України «навмисне вбивство», натомість станом на 20 грудня воно вже було закрите «за відсутністю ознак злочину». Поліція закрила провадження, навіть не намагаючись перевірити всі обставини справи та не дочекавшись закінчення розслідування створеної комісії Держпраці.

Ми добились відкриття кримінального провадження та початку розслідування справи», – розповіли юристи «Стоп корупції».

За результатами розслідування та притягнення винних у загибелі працівника ДП «Артемсіль» посадовців до відповідальності «СтопКор» буде щільно слідкувати та повідомляти громадськість.

''СтопКор'' добився відкриття справи на керівників ДП ''Артемсіль'' через смерть працівника на підприємстві
''СтопКор'' добився відкриття справи на керівників ДП ''Артемсіль'' через смерть працівника на підприємстві

Другие новости