ПоддержатьУкраїнська

"Стопкор" не пустили на захід, де пропагували збиткову ініціативу для столиці

StopCor
StopCor

StopCor

'Стопкор' не пустили на захід, де пропагували збиткову ініціативу для столиці

Журналістів "СтопКору" не пропустили на круглий стіл "З питань покращення порядку залучення, розрахунку розмірів і використання коштів пайової участі у м. Києві". Захід проводили в Українському кризовому медіа-центрі за ініціативи ГО «Легкий Бізнес».

"Учасники заходу вели мову про нову ініціативу від столичної влади, за якою забудовникам київських торгових та розважальних центрів зменшують розмір сплати пайових внесків в бюджет міста більше ніж на 60%. Раніше цю ідею проштовхували під час Антикорупційної ради при Київському міському голові під виглядом антикорупційної ініціатив.

Тоді журналістам "СтопКору" вдалось пройти на раду, розібратись у нюансах і опіблікувати критичний матеріал. Примітно, що серед запрошених гостей та експертів ті ж особи, які були на Антикорупційній раді у мерії. Імовірно, що через нашу критичну позицію, нас не пропустили на захід", зазначив журналіст проекту Сергій Медяник.

Через неправомірні дії керівництва та охорони, яка не пропустила представників ЗМІ на захід, журналісти "СтопКору" викликали поліцію та написали заяву про злочин.

Нагадаємо, що за даними експертів "Стоп корупції", ініціатива стимулюватиме нове будівництво за рахунок Київського бюджету, а соціально незахищені верстви населення залишити без можливих додаткових виплат. Це першочергово стосується пенсіонерів, учителів та медичних працівників. Зважаючи на кількість функціонуючих та недобудованих ТРЦ та пустуючі офісні будівлі, така логіка викликає, як мінімум, подив, зауважували представники проекту у своїх розрахунках.

"При цьому, цинізм ситуації полягає в тому, що це приймається під ширмою "боротьби з корупцією" на Антикорупційній раді при міському Голові", зазначали активісти "Стоп корупції" у публікації.

Експерти проекту уточнили, що згідно із законодавством, розмір пайових внесків складає до 4% від собівартості будівництва для жилого фонду і до 10% від собівартості будівництва для нежилого фонду.

"Таким чином, даний Тимчасовий порядок, яким значно знижені розміри пайових внесків, вигідний в першу чергу забудовникам комерційних об'єктів (ТЦ, ТРЦ, офісні будівлі). Столичні забудовники будують їх виключно для отримання комерційної вигоди в результаті експлуатації, здавання в оренду або продажу. В той же час такі об'єкти ніякого соціального навантаження не несуть, зважаючи на їх насиченість в столиці. Тому, зниження пайових внесків для даної категорії об'єктів є недоцільним, нелогічним та заздалегідь збитковим для бюджету столиці", - повідомили активісти.

''Стопкор'' не пустили на захід, де пропагували збиткову ініціативу для столиці
''Стопкор'' не пустили на захід, де пропагували збиткову ініціативу для столиці
''Стопкор'' не пустили на захід, де пропагували збиткову ініціативу для столиці

Другие новости