Активісти "Стоп корупції" слідкували за процесом відкриття конвертів компаній-перевізників, які беруть участь у конкурсі з визначення перевізників на пасажирських маршрутах у Київській області. Захід відбувався у Київській обласній державній адміністрації.
"Участь громадськості та представників антикорупційних організацій допоможе уникнути та виключити корупційну складову у процесі розподілу маршрутів. Кожен претендент подає по два пакети документів на один маршрут. Ми обов'язково будемо слідкувати за прозорістю, відкритістю та конкурентністю процесу", – розповіли у "Стоп корупції".
"Практика підкилимного розподілу маршрутів залишилася в минулому. Новий Конкурсний комітет буде сформовано з осіб з бездоганною репутацією, із залученням представників міжнародних та антикорупційних громадських організацій. Всі конкурси будуть прозорі та відкриті", – про це раніше заявляв голова КОДА Олександр Горган.
У КОДА наголошували, що готові до конструктивної співпраці, пошуку варіантів здешевлення вартості проїзду, в тому числі, впровадження програми відшкодування проїзду пільгових категорій та боротьби з нелегальними перевізниками.
У 2017 році відбулось 178 конкурсів із визначення перевізника на обласних автобусних маршрутах.
"Це будуть конкурси за прозорими, відкритими правилами, на яких переможе той, хто запропонує кращі умови перевезення пасажирів. І автоперевізники зрозуміють, що практика "покупки" маршрутів ще до результату Конкурсного комітету не пройде", – наголошували в КОДА.
Як відомо, маршрутна мережа Київської області охоплює 512 автобусних маршрутів загального користування: 169 приміських та 343 міжміських, перевезення на яких здійснює 94 автотранспортні підприємства.